O NAS

Husaria bez Polskiego rozpoczęła przygotowania do sezonu

Czterech nowych pięściarzy przygotowuje się z Rafako Hussars Poland do nowego sezonu ligi zawodowej WSB. W treningach nie uczestniczy Mateusz Polski. Bokserzy Husarii stanowią trzon reprezentacji Biało-Czerwonych.
 
Na warszawskim Torwarze rozpoczęły się przygotowania do sezonu 2014/2015 - w lidze World Series of Boxing, która stanowi kwalifikacje olimpijskie do Rio de Janeiro, oraz do pozostałych startów międzynarodowych.
 
- W pierwszym treningu uczestniczyło 12 zawodników - Dawid Jagodziński -49 kg, Grzegorz Kozłowski -52 kg, Sylwester Kozłowski i Marek Pietruczuk -56 kg, Dawid Michelus -60 kg, Damian Kiwior -64 kg, Tomasz Jabłoński i Kamil Gardzielik -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg. Jest z nami również kandydujący do drużyny Jordan Kuliński. Zobaczymy w jakiej jest formie, jak wypadnie na sparingach z Mateuszem Trycem - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
Zajęcia odbywają się pod okiem głównego trenera Zbigniewa Rauby oraz jego asystentów - Karoliny Koszewskiej (znanej z ringowych sukcesów pod panieńskim nazwiskiem Łukasik) i Jerzego Baranieckiego. Rotacyjnie do tej trójki będą dołączali trenerzy klubowi, którzy mają swych zawodników w Husarii, m.in. szkoleniowcy z Konina, Elbląga, Gdańska, Sokółki czy Tarnowa.
 
- Treningi są zaplanowane codziennie na g. 10:30 i 17:00. Zdecydowana większość bokserów zamieszkała w wynajętym przez nas domu. Jedynie Mateusz Tryc dojeżdża z Wyszkowa, zaś z Warszawy pochodzą bracia Kozłowscy. Niestety nieobecnym w składzie jest Mateusz Polski, który postanowił trenować w Karlinie, co stawia go poza pierwszym składem kadry narodowej. Szkoda - dodał Jacek Szelągowski.
 
W porównaniu z poprzednim sezonem, nowymi zawodnikami są Kamil Gardzielik, Mateusz Tryc, Igor Jakubowski i Paweł Wierzbicki.
 
Za tydzień szefowie Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski wyjeżdżają do Korei Południowej, gdzie odbędzie się draft - wybór zagranicznych zawodników do poszczególnych ekip WSB. A więc już niebawem poznamy cały skład Biało-Czerwonych na nowy sezon. Cudzoziemcy będą na co dzień trenować w Warszawie i w ten sposób pomagać przygotowywać się polskim kadrowiczom do występów w lidze oraz innych turniejach międzynarodowych.

Źródło: RAFAKO Hussars Poland