O NAS

Liga WSB: Dawid Michelus - na podium MMP z... narzeczoną

Od zwycięstwa przez TKO w 3 rundzie z Karolem Ciechanowiczem (BKS Olimp Szczecin) rozpoczął Dawid Michelus udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sokółce. - Moim celem jest złoty medal - mówi bokser Rafako Hussars Poland, który do turnieju przygotowywał się w UKS Kontra Elbląg.
 
Po wielu latach występów w Sokole Piła, od niedawna Dawid Michelus mieszka w Elblągu i trenuje pod okiem Krzysztofa i Kamila Stemplewskich w Kontrze. Do tego miasta przeprowadziła się też jego narzeczona, prywatnie... pięściarka.
 
- Karolina Miętka w poprzednią niedzielę zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo Polski w Grudziądzu, przegrywając w finale wagi -54 kg z Laurą Grzyb (BKS Jastrzębie). Mam nadzieję, że ja wywalczę złoto, to mój cel w Sokółce. A zapewne najgroźniejszym rywalem będzie kolega z drużyny Husarii Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) - powiedział Dawid Michelus.
 
W dorobku ma już 4 tytuły Mistrza Polski Seniorów. Rok temu w finale młodzieżowych MP wygrał w Wałczu z Mateuszem Polskim 3-0, ale w 2012 roku w Radomiu przegrał z tym rywalem potyczkę o złoto przez rsc w 2 rundzie.
 
- Zwyciężyłem w gronie seniorów, nie wypada nie wygrać w kategorii młodzieżowców. Jestem bardzo zadowolony z warunków, jakie zapewniono i mi, i narzeczonej w Elblągu. Mam na myśli mieszkanie, finanse, odżywki, do tego dojdzie współpraca z dietetykiem i sparingi w Rosji. Możemy skupić się tylko na treningach. 3 listopada stawiam się na pierwszym treningu Husarii, gdzie od dawna panuje profesjonalizm. W takich warunkach mam szansę się rozwijać - dodał Dawid Michelus.
 
W jego dorobku są też m.in. brązowe medale młodzieżowych mistrzostwach świata w Azerbejdżanie i letnich igrzysk olimpijskich młodzieży w Singapurze.
 
Do MMP w Sokółce (do 23 lat), poza bokserami z wagi lekkiej, zgłoszeni zostali też inni pięściarze Rafako Hussars Poland - Dawid Jagodziński -49 kg, Grzegorz Kozłowski -52 kg, Marek Pietruczuk, Sylwester Kozłowski -56 kg, Damian Kiwior -69 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg, Paweł Wierzbicki +91 kg. Brakuje tylko Kamila Gardzielika -75 kg.
 
- Dawid Jagodziński rozpocznie rywalizację od półfinału, bowiem w jego wadze jest czterech zawodników. Część boksować będzie od ćwierćfinałów, niektórzy już od eliminacji. Z uwagą wraz z trenerem Tomaszem Różańskim będziemy przyglądali się ich formie na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem wspólnych treningów na Torwarze - przyznał drugi trener Husarii Jerzy Baraniecki.
 
Zapewne większość z nich wystąpi również w międzypaństwowym meczu Polska - Niemcy, który odbędzie się 29 listopada w Karlinie.
 

Źródło: RAFAKO Hussars Poland