O NAS

Liga WSB: Kazimierz Łęgowski opuszcza Husarię

Zaledwie jedną walkę w Rafako Hussars Poland stoczył Kazimierz Łęgowski -64 kg. W nowym sezonie zabraknie go w składzie na ligę World Series of Boxing.
 
- Niestety, Kazik i jego trener, a prywatnie brat Marcin Łęgowski najwyraźniej nie byli już zainteresowani współpracą z Husarią. Im zależało na treningach w Chojnicach i przyjeżdżaniu jedynie na walki WSB. Nas takie rozwiązanie nie interesuje. Chcemy, aby bokserzy wspólnie na co dzień trenowali w naszej bazie na Torwarze w Warszawie - mówią szefowie Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.
 
W kategorii -64 kg pozostanie Damian Kiwior, a oprócz niego będą jeszcze dwaj zawodnicy - jeden zawodnik zagraniczny pozyskany za miesiąc w drafcie, a także inny polski bokser, prawdopodobnie jako rezerwowy - nr 3 w tej wadze.
 
Urodzony 13 stycznia 1994 roku Kazimierz Łęgowski stoczył tylko jedną walką w WSB, miało to miejsce późną jesienią 2013 roku, kiedy przegrał przed czasem w meczu z Rosją. Tłumaczył wówczas, że miał różne kłopoty zdrowotne, stąd słaby występ na inaugurację rozgrywek. Jak się okazało, był to dla niego też ostatni - przynajmniej na razie - start w zawodowej lidze.
 
- Jest nam o tyle przykro, że zachowywaliśmy się wobec Kazika bardziej niż fair. Po pojedynku, w którym notabene odmówił walki na bodaj 2 sek. przed gongiem po ciosie na splot słoneczny (nie był zamroczony), podczas treningu nabawił się kontuzji kostki. To go praktycznie wykluczyło ze startów. Mimo to nie przestaliśmy mu płacić, licząc rownież na jego lojalność. Okazuje się, że to był błąd - dodał prezes Husarii Jarosław Kołkowski.
 
Mimo młodego wieku, mierzący 180 cm wzrostu Kazimierz Łęgowski ma w dorobku już dwa tytuły Mistrza Polski Seniorów, a także dwa złote medale w kadetach i juniorach oraz jeden w gronie młodzieżowców.
 
Wcześniej zespół Husarii, który niebawem rozpocznie przygotowania do swego 3 sezonu w World Series of Boxing, opuścili m.in. Ireneusz Zakrzewski -69 kg oraz walczący w najcięższych kategoriach Mateusz Malujda, Łukasz Zygmunt (-91 kg) i Sergiej Werwejko (+91 kg). Do drużyny dołączą natomiast Kamil Gardzielik -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski -91 kg i prawdopodobnie Paweł Wierzbicki +91 kg.
 

Źródło: RAFAKO Hussars Poland