O NAS

Tomasz Różański: pierwsze zgrupowanie na Kubie

Grupa bokserów Rafako Hussars Poland i reprezentacji Polski weźmie udział w listopadowym zgrupowaniu na Kubie - poinformował trener Tomasz Różański.
 
- Pierwszy obóz zaplanowałem na Kubie w dniach 10-22 listopada, a duża w tym pomoc szkoleniowca kubańskiej kadry Humberto Horty, z którym od dawna znam się i przyjaźnię. Razem z nami i Kubańczykami, w Ośrodku Olimpijskim w Hawanie trenować będą Rosjanie i Włosi. Żadnych mini-meczów nie planujemy, tylko ciężka praca na treningach - powiedział Tomasz Różański, który od niedawna prowadzi reprezentację i Husarię.
 
Na razie skład na wyjazd do Ameryki Środkowej nie jest znany. Zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.
 
Pięściarze Rafako Hussars Poland w poprzednim sezonie zawodowej ligi World Series of Boxing mieli okazję dwukrotnie rywalizować z Cuba Domadores. Mecze w Raciborzu i Hawanie zakończył się wynikami 5-0 dla Kubańczyków.
 
- W czasie, kiedy grupa polskich bokserów przebywać będzie na Kubie, pozostali trenować będą z drugim szkoleniowcem Husarii, niezwykle doświadczonym i cenionym Jerzym Baranieckim. 12 listopada poznamy nazwiska zawodników zagranicznych, którzy dołączą do nas z draftu i będziemy mieli cały skład na sezon 2015 - mówi prezes Husarii Jarosław Kołkowski.
 
Na co dzień bazą zespołu Rafako Hussars Poland występującego w WSB, a także reprezentacji Polski, będzie ośrodek treningowy zlokalizowany w hali Torwaru w Warszawie.
 
- Uzgodniliśmy zasady współpracy z trenerem Różańskim i władzami Polskiego Związku Bokserskiego. Mam nadzieję, że za kilka-kilkanaście miesięcy zobaczymy pierwsze owoce naszych wspólnych długofalowych działań. Dla pięściarzy to szczególnie ważny sezony, bowiem stwarzający możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskich - dodał dyrektor zarządzający spółki Stand4Them Promotions kierującej Rafako Hussars Poland, Jarosław Kołkowski.

Źródło Rafako Hussars Poland