O NAS

John Joe Joyce chce boksować w Rafako Hussars Poland

Półfinalista tegorocznych mistrzostw Irlandii, 27-letni  John Joe Joyce (-69 kg) chce boksować w barwach Rafako Hussars Poland w lidze zawodowej WSB.
 
- John Joe Joyce zgłosił się do mnie osobiście, wyraził zainteresowanie występami w naszej drużynie. Jest w drafcie, a to podstawowy wymóg, aby móc podpisać umowę z jakimkolwiek zagranicznym pięściarzem. On waży -73 kg, ale występuje w kategorii -69 kg, w której mamy wolne miejsce - powiedział szef Husarii Jarosław Kołkowski.
 
Największy sukces Irlandczyk odniósł w 2008 roku, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy w Liverpoolu w wadze -64 kg. Obok niego na najniższym stopniu podium stanął wtedy Marcin Łęgowski, starszy brat Kazimierza, który boksuje w Husarii w tej samej kategorii.
 
John Joe Joyce wystąpił na Igrzyskach w Pekinie, gdzie w pierwszej rundzie pokonał mającego w dorobku brązowe medale Mistrzostw Świata Węgra Gyulę Kate, a następnie przegrał małymi punktami (przy remisie 11-11) z późniejszym złotym medalistą olimpijskim Felixem Diazem z Dominikany; w zawodowej karierze ma on bilans 15-0.
 
Rok później Joyce dotarł do ćwierćfinału ME w Moskwie, w którym przegrał z Ukraińcem Tarasem Szelestiukiem, późniejszym Mistrzem Świata i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich.
 
Kilka lat temu irlandzki bokser walczył w lidze WSB dla Miami Gallos. Przegrywał walki m.in. z walczącym dziś na profesjonalnych ringach Russellem Lamourem (9-0).
 
Wcześniej akces do Rafako Hussars Poland zgłosiło pięciu zawodników z Indii: Devendro Singh Laishram -49 kg, Shiva Thapa -56 kg, Manoj Kumar -64 kg, Mandeep Jangra -69 kg, Sumit Sangwan -81 kg.
 
Draft do ligi zostanie przeprowadzony za 2 miesiące w Korei Płd. Do tej pory w kategorii -69 kg, o miejsce w której ubiega się Irlandczyk, boksowali m.in. Ireneusz Zakrzewski i Żora Simonjan.
 
Nowym trenerem Husarii został Tomasz Różański, którego asystentem będzie Jerzy Baraniecki. Pod okiem Tomasza Różańskiego wielkie sukcesy odnosi Elżbieta Wójcik (-75 kg) - aktualna młodzieżowa mistrzyni olimpijska, świata i kontynentu. Rok temu zdobyła srebro MMŚ. W dorobku ma też m.in. dwa złote medale MEJ.

Źródło: Hussars Poland