O NAS

Trener Kadry i Husarii Tomasz Różański: jestem w komfortowej sytuacji

- Możliwość pracy jako główny trener Rafako Hussars Poland i reprezentacji Biało-Czerwonych to komfortowa sytuacja - mówi selekcjoner Tomasz Różański. W Husarii jego asystentem będzie ceniony szkoleniowiec Jerzy Baraniecki, w kadrze - Białorusin Walery Korniłow.
 
- 90 proc. Kadry Narodowej składa się z zawodników Husarii, więc dla mnie połączenie funkcji jest komfortwą sytuacją. Z pewnością wszyscy zawodnicy będą trenowali razem, nie będzie żadnych podziałów na Husarię i reprezentację - powiedział Tomasz Różański, który oficjalnie zespół narodowy przejmie 1 października.
 
Odnoszący sukcesy w pracy w swoim klubie "Róża" (nazwa od nazwiska trenera-założyciela) Karlino i młodzieżowym zespole narodowym kobiet 38-letni Tomasz Różański został nominowany na Head Coacha, bo tak należy nazwać funkcję i szkoleniowca pierwszej reprezentacji seniorskiej, i głównego trenera drużyny występującej w zawodowej lidze World Series of Boxing.
 
Tomasz Różański to twórca sukcesów m.in. Elżbiety Wójcik (-75 kg), Młodzieżowej Mistrzyni Olimpijskiej z Nankinu i 2-krotnej Młodzieżowej Mistrzyni Świata. W tej żeńskiej kadrze zastąpi go Tomasz Potapczyk z UKS Boxing Sokółka, zaś karierę seniorską Wójcik w reprezentacji będzie prowadził jej selekcjoner, kolejny trener młodego pokolenia Paweł Pasiak.
 
Głównym zadaniem Tomasza Różańskiego na najbliższe miesiące, to przygotowanie kadrowiczów do występów w międzynarodowych turniejach i w prestiżowej lidze WSB. Limity kategorii wagowych są identyczne, dlatego nowy szkoleniowiec reprezentacji razem ze swymi asystentami Walerym Korniłowem i Jerzym Baranieckim będzie mógł spokojnie decydować, którzy zawodnicy wystąpią w poszczególnych zawodach.
 
Wraz z szefami Rafako Hussars Poland - Jarosławem Kołkowskim i Jackiem Szelągowskim - czeka go również draft do ligi WSB. Za dwa miesiące odbędzie się nabór zagranicznych zawodników do Husarii. Być może Tomasz Różański będzie chciał dokoptować do drużyny kilku młodych cudzoziemców, a może postawi na polskich juniorów?
 
- Nie jestem wielkim zwolennikiem draftu, choć oczywiście damy szansę również cudzoziemcom. Generalnie chodzi o ciężką pracę i podnoszenie poziomu sportowego polskich zawodników. Chcę aby oni się rozwijali i stanowili o sile Husarii, oczywiście też zdobywali medale zawodów mistrzowskich - dodał Tomasz Różański.
 
Jeśli chodzi o Husarię, Tomasz Różański będzie jej trzecim trenerem w historii. Początkowo zespół prowadził Hubert Migaczew, który także pełnił funkcję trenera reprezentacji Polski. W ostatnich miesiącach jego rolę przejął doświadczony Jerzy Baraniecki.

Źródło: Rafako Hussars Poland