O NAS

Bokserzy z Indii zainteresowani występami w Husarii

Pięciu bokserów z Indii zainteresowanych jest występami w Rafako Hussars Poland w sezonie 2015. Wszyscy zostali zgłoszeni do draftu ligi World Series of Boxing.
 
- W większości to bardzo młodzi, 21-,22-letni pięściarze, ale już z osiągnięciami sportowymi, do tego bardzo wysoko klasyfikowani w rankingu światowym. Na trzecich pozycjach plasują się Devendro Singh i Shiva Thapa. Z pewnością szczegółowo przeanalizujemy propozycję z Indii - powiedział menedżer Husarii Jacek Szelągowski.
 
Akces do drużyny Biało-Czerwonych zgłosili - Devendro Singh Laishram -49kg, Shiva Thapa -56kg, Manoj Kumar -64 kg, Mandeep Jangra -69kg, Sumit Sangwan -81kg. Większość z nich ma za sobą starty w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej.
 
- Z kategorii wagowych, do których poszukujemy zawodników, idealnie pasuje np. 22-letni Devendro Singh Laishram, ćwierćfinalista olimpiady londyńskiej. Przegrał wówczas walkę o podium z doświadczonym Irlandczykiem Paddym Barnesem, 2-krotnym brązowym medalistą igrzysk i byłym mistrzem oraz wicemistrzem Europy. Z kolei na prestiżowych Commonwealth Games 2014 ten pięściarz z Indii wywalczył srebrny medal, znów po porażce z Paddym Barnesem - dodał Jacek Szelągowski.
 
- Moim celem jest medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016 - mówił w wywiadzie dla miejscowych mediów Devendro Singh; mierzy 159 cm i waży 53 kg. Na Mistrzostwach Świata 2011 w Baku, jako zaledwie 19-latek, też dotarł do najlepszej ósemki; uległ Jong-Chun Shinowi z Korei Płd. 16-28.
 
W ćwierćfinale azerskiego turnieju był też np. 28-letni dziś Manoj Kumar -64 kg. Rok wcześniej wygrał Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej.
 
Draft, czyli nabór zagranicznych zawodników do poszczególnych zespołów World Series of Boxing, odbędzie się dopiero za 2 miesiące, ale poszczególne narodowe federacje już publikują nazwiska swoich pięściarzy, którzy do niego zostaną oficjalnie zgłoszeni. Prawdopodobnie do Rafako Hussars Poland dołączy 4-5 obcokrajowców. Limit wynosi 8 cudzoziemców.

Źródło: Hussars Poland