O NAS

Igor Jakubowski: będę wygrywał w lidze WSB

-Będę wygrywał walki w lidze WSB, a celem jest awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio - mówi Igor Jakubowski (-91 kg), który podpisał kontrakt z Rafako Hussars Poland na występy w zawodowych rozgrywkach World Series of Boxing.
 
Obecny sezon rok jest najlepszy w karierze 22-letniego (ur. 6 sierpnia 1992 roku) pięściarza z Konina. Zdobył Mistrzostwo Polski, później triumfował w Turnieju im. Feliksa Stamma, a niedawno zwyciężył w Mistrzostwach Unii Europejskiej.
 
- W finale Mistrzostw Unii Europejskiej w Sofii pokonałem bez większych problemów Gruzina Levana Guledaniego, który z tego co się dowiedziałem ma za sobą starty w trzech drużynach WSB (m.in. Los Angeles Matadors) i 12 stoczonych walk. Aż 9 z nich wygrał. Dla mnie zwycięstwo z nim to dobry prognostyk przed debiutem w profesjonalnej lidze - powiedział Igor Jakubowski.
 
V sezon WSB, który rozpocznie się w styczniu, będzie szczególny, bowiem najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wagowych zapewnią sobie awans na Olimpiadę.
 
- Oglądałem mecze Husarii w poprzednim sezonie, chłopaki nie boksowali źle, większości brakuje jednak walk na arenie międzynarodowej. Ja liczę, że stoczę w sezonie kilka pojedynków i zapewnię sobie udział w Igrzyskach 2016. Będę wygrywał w lidze WSB, jestem przekonany. Po naukę mogą przychodzić zawodnicy 17-,18-letni, ja mam inne cele, choć oczywiście będę zbierał doświadczenie - dodał zawodnik z Konina.
 
W przeszłości Igor Jakubowski występował w barwach PKB Poznań w niemieckiej Bundeslidze. Jeden z meczów odbył się wówczas w Koninie.
 
- Jest prawdopodobne, że konińscy kibice zobaczą mnie na żywo w barwach Rafako Hussars Poland. Miałoby do tego spotkania dojść w połowie lutego z Włochami - przyznał bokser, który za kilka tygodni przenosi się z rodzinnego miasta do Warszawy. W hali Torwaru będzie trenował pod okiem Jerzego Baranieckiego.
 
- Z wagą nie mam żadnych problemów, podczas bułgarskiego turnieju ważyłem niespełna 90 kg. Nic nie muszę zbijać, nie mam takich problemów. Mogę spokojnie przygotowywać się do występów w Husarii. Jeśli dobrze się przygotujemy, to oczywiście liczę na zwycięstwa całej drużyny w poszczególnych spotkaniach, jestem dobrej myśli - powiedział nowy nabytek Biało-Czerwonych.


Drugim zawodnikiem w wadze -91 kg będzie obcokrajowiec - zostanie wybrany w drafcie w listopadzie.

Źródło: Hussars Poland