O NAS

Liga WSB: draft przesunięty na 12 listopada

Draft do ligi World Series of Boxing został przesunięty aż o dwa miesiące, z 10 września na 12 listopada. Wybór zagranicznych bokserów do 16 drużyn, w tym Rafako Hussars Poland, odbędzie się w Korei Płd.
 
- Dla nas, a także innych zespołów, nie jest to dobra wiadomość, a co więcej - spory problem. Odliczając święta, do pierwszych meczów ligowych nowego sezonu po drafcie pozostanie tylko miesiąc. W tym czasie, jeśli np. pozyskamy zawodników z Mongolii, Kirgistanu albo innego równie odległego kraju, potrzebne będzie wyrobienie wizy, przeprowadzenie badań lekarskich, do tego dochodzi aklimatyzacja. Niewiele czasu pozostanie na wspólne treningi - powiedział szef polskiej Husarii Jarosław Kołkowski.
 
Do draftu każda federacja narodowa może zgłosić swych pięściarzy. Będą oni mieli szansę awansu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016.
 
V sezon ligi WSB rozpocznie się na początku stycznia 2015 roku. Biało-Czerwoni chcieli domknąć cały skład już w pierwszej połowie września, a trener Jerzy Baraniecki przygotowania rozpocząć 3 listopada w Warszawie. Zajęcia odbywać się będą, tak jak wcześniej, w hali Torwaru.
 
- Najdziwniejsze jest to, że draft został odwołany, ale cała impreza w Kazachstanie, zaplanowana w dniach 9-10 września, odbędzie się zgodnie z planem. Dojdzie do reklamowanego jako Starcie Tytanów dwumeczu pomiędzy zwycięzcami tego i poprzedniego sezonu - Cuba Domadores i Astana Arlans Kazakhstan - dodał Jarosław Kołkowski.
 
Powiększenie ligi do 16 zespołów sprawiło, że Husaria będzie miała więcej przeciwników w nowych rozgrywkach. W grupie B spotka się z drużynami z Kataru, Kazachstanu, Argentyny, Azerbejdżanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Wenezueli.

Źródło: Hussars Poland