O NAS

Tomasz Jabłoński: odpoczynek, ale bardzo aktywny

 Zajęcia na siłowni, jazda na rowerze oraz zabiegi rehabilitacyjne barku - tak wygląda "urlop" kapitana bokserskiej drużyny Rafako Hussars Poland Tomasza Jabłońskiego. Niebawem okaże się, kto oprócz niego będzie walczył w wadze -75 kg w lidze WSB.
 
Po pracowitym sezonie w World Series of Boxing, nie wszyscy pięściarze Husarii mają już wolne. Poza zawodnikami powołanymi na Mistrzostwa Unii Europejskiej (Dawid Michelus -60 kg, Kazimierz Łęgowski -64 kg, Damian Kiwior -69 kg), najdłużej w treningu pozostawał Tomasz Jabłoński (-75 kg). Mistrz Polski w wadze -75 kg dopiero teraz zakończył sezon.
 
- Ostatnim akordem był turniej w rosyjskim Nowogrodzie. Na miejscu okazało się, że jestem jedynym Polakiem rywalizującym z miejscowymi pięściarzami. Niestety, Adil Aslanov (-69 kg), który też walczył w Husarii, nie dostał wizy. W pierwszej walce zepchnąłem Siergieja Gruzdova do defensywy, udało mi się go przełamać i wygrałem wyraźnie na punkty. W finale czekał na mnie ćwierćfinalista Mistrzostw Rosji Michaił Alijev. Bardzo agresywny rywal, idący do przodu, ale z drugiej strony ambicja nie szła w parze z kondycją, dlatego sporo klinczował. Musiałem uważać, aby nie dostać z główki i nie złapać kontuzji. Zwyciężyłem jednogłośnie - mówi Tomasz Jabłoński.
 
- Jeżeli rzeczywiście w okresie między sezonami tylko zawodnicy kadry i Tomek cieżko pracowali, to bardzo źle. Profesjonaliści nie mogą sobie pozwalać na kilka miesięcy bezczynności - podkreślił szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.
 
25-letni Tomasz Jabłoński, pięściarz SAKO Gdańsk i Husarii, zamierza spędzić urlop bardzo aktywnie w Trójmieście. Już myśli o nowym sezonie WSB i o kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich 2016.
 
- Nie nastawiam się na Mistrzostwa Świata, bo być może znów zabraknie mnie w kadrze, dlatego koncentruję się na występach w zawodowej lidze World Series of Boxing. Wierzę, że będziemy wygrywać i pojedyncze walki i całe mecze, a wtedy jest szansa na zdobycie kwalifikacji do Rio de Janeiro. A na razie odpoczywam ćwicząc na siłowni i jeżdżąc na rowerze. Czekają mnie też zabiegi rehabilitacyjne barku. Kości dłoni też są "naruszone" - dodał bokser, który od wielu lat współpracuje też z Markiem Chrobakiem.
 
Głównym szkoleniowcem Rafako Hussars Poland jest Jerzy Baraniecki, a jego asystentem Tomasz Różański.
 
Na razie nie jest przesądzone kto poza Tomaszem Jabłońskim będzie reprezentował Biało-Czerwonych w kategorii -75 kg w lidze WSB. - Do końca sierpnia ustalimy skład Polaków tak, aby wiedzieć kogo musimy ewentualnie dobrać 10 września w drafcie - dodał team menedżer drużyny Jacek Szelągowski.

Źródło: Hussars Poland