O NAS

Liga WSB: Kazimierz Łęgowski - z Włochami o podium

Jeden z najmłodszych bokserów Rafako Hussars Poland 20-letni Kazimierz Łęgowski uważa, że Włosi będą głównymi rywalami Biało-Czerwonych w walce o awans do ćwierćfinału ligi WSB.
 
- Prawdopodobnie o pierwszą pozycję, premiowaną bezpośrednim awansem do półfinału, powalczą Azerowie z Kazachami. Nam się marzy podium, sądzę, że o 3 pozycję w grupie B będziemy rywalizować z Włochami - powiedział pochodzący z Chojnic Kazimierz Łęgowski, który w poprzednim sezonie zadebiutował w zawodowej lidze World Series of Boxing.
 
Oprócz tych 3 krajów, w fazie grupowej V sezonu WSB pięściarze Rafako Hussars Poland zmierzą się z Argentyną, Wenezuelą, Stanami Zjednoczonymi i Katarem.
 
- Grupa wydaje się na papierze łatwiejsza niż zeszłoroczna, gdzie mieliśmy strasznie mocnych rywali, na czele z Kubą. Na pewno teraz nie stoimy na straconej pozycji - dodał młodszy brat ostatniego polskiego medalisty Mistrzostw Europy - Marcina Łęgowskiego (brąz, 2008).
 
Kazimierz Łęgowski (-64 kg) startował już w wielu imprezach mistrzowskich, ale w młodszych kategoriach wiekowych. Sierpniowe Mistrzostwa Unii Europejskiej w Bułgarii będą debiutem seniorskim w imprezie tej rangi.
 
- Mam dużo motywacji i chęci sprawienia miłej niespodzianki w Bułgarii. Byłem już w finale Turnieju Feliksa Stamma, a teraz jeszcze większe wyzwanie przede mną. Ze zdrowiem i formą jest wszystko w porządku, a przecież może być jeszcze lepiej, gdyż dopiero przed nami zgrupowanie w Mołdawii - przyznał.
 
Oprócz niego, z bokserów Husarii, w Mistrzostwach UE wystartują Dawid Michelus (-60 kg) i Damian Kiwior (-69 kg). Drugim trenerem reprezentacji Polski jest Jerzy Baraniecki, na co dzień główny szkoleniowiec Rafako Hussars Poland.
 
Z tej trójki klub zmienił właśnie 21-letni Dawid Michelus - w zawodach rangi Mistrzostw Polski czy Grand Prix PZB będzie walczył nie w barwach Sokoła Piła, a Kontry Elbląag. Michelus w dotychczasowej karierze stoczył 250 walk, z których 235 wygrał, jedną zremisował i 14 przegrał. Ma cztery tytuły Mistrza Polski seniorów, w 2010 r. w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Azerbejdżanie wywalczył brązowy medal. Rok później w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze również zdobył brąz.

Źródło: Hussars Poland