O NAS

Liga WSB: zwycięzcy grup awansują do półfinału

Zwycięzcy dwóch grup eliminacyjnych bezpośrednio awansują do półfinału World Series of Boxing. Według nowych zasad będzie rozgrywany V sezon ligi zawodowej. Po raz trzeci uczestniczyć w niej będzie Rafako Hussars Poland.
 
W rozgrywkach 2015 wystąpi 16 drużyn podzielonych na dwie grupy. Husaria w "B" spotka się z finalistami poprzedniego sezonu Azerbaijan Baku Fires oraz brązowymi medalistami Kazakhstan Astana Arlans, a także Argentina Condors, USA Knockouts, Italia Thunder, Wenezuelą i Katarem.
 
- Zwycięzcy obu grup awansują bezpośrednio do półfinału, natomiast zespoły z miejsc 2-3 będą rywalizować w ćwierćfinale. To oznacza, że pary 1/4 finału utworzą tylko cztery kluby, a łącznie w fazie pucharowej będzie ich sześć - powiedział Jacek Szelągowski, team menedżer Husarii, który wziął udział w losowaniu grup w Stambule.
 
W rundzie eliminacyjnej Biało-Czerwoni rozegrają 14 meczów. Rozpoczną na początku stycznia na wyjeździe z Katarem. Do Polski jako pierwsi przyjadą pięściarze Kazakhstan Astana Arlans, a tydzień później Argentina Condors.
 
W nagrodę za zwycięstwo w poprzednich rozgrywkach debiutująca Cuba Domadores otrzymała pół miliona dolarów.
 
Nowy sezon jest szczególnie ważny ze względu na indywidualne kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich. Wywalczy je 17 zawodników - po 1 lub 2 z każdej wagi (zwycięzcy tylko w -49 kg, -91 kg, +91 kg).
 
Program meczów Rafako Hussars Poland w sezonie 2015:
 
1 kolejka Katar - Polska
2 kolejka Polska - Kazachstan
3 kolejka Polska - Argentyna
4 kolejka Azerbejdżan - Polska
5 kolejka Polska - Włochy
6 kolejka USA - Polska
7 kolejka Wenezuela - Polska
8 kolejka Polska - Katar
9 kolejka Kazachstan - Polska
10 kolejka Argentyna - Polska
11 kolejka Polska - Azerbejdżan
12 kolejka Włochy - Polska
13 kolejka Polska - USA
14 kolejka Polska - Wenezuela
 
ćwierćfinały 7-8 maja
2A - 3B, 3A - 2B
 
półfinały 21-22 maja
1A - 3A lub 2B; 1B - 2A lub 3B
 
finał 11-12 czerwca

Źródło: Hussars Poland