O NAS

Liga WSB - w środę losowanie w Stambule

W najbliższą środę (16 lipca) bokserzy Rafako Hussars Poland poznają przeciwników w nowym sezonie zawodowej ligi WSB. Losowanie grup odbędzie się w Stambule (Turcja).
 
To już 5 sezon World Series of Boxing, a 3 z udziałem Biało-Czerwonych. Tym razem rozgrywki w fazie eliminacyjnej będą podzielone na 2 grupy po 8 zespołów. To oznacza, że podopieczni trenera Jerzego Baranieckiego czeka na początek aż 14 meczów.
 
- Mam nadzieję, że nie trafimy w losowaniu na broniących tytułu Kubańczyków, którzy mają znakomity skład, a do tego strasznie daleko na Gorącą Wyspę. Życzyłbym sobie dwumeczu z Niemcami, z którymi jeszcze nie walczyliśmy w WSB. Nie potrafimy ich pokonać w piłkę nożną, to wygramy w boksie. Takie spotkania byłyby atrakcyjne dla kibiców - powiedział szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.
 
- Ja również nie chciałbym Kubańczyków, bo to niesłychanie mocny zespół, z którym ciężko wygrać. Wolałbym takich rywali, z którymi łatwiej będzie o zwycięstwa, bo wtedy będą rosły szanse poszczególnych zawodników na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. A to główny cel w nowym sezonie - powiedział kapitan Husarii Tomasz Jabłoński.
 
We wtorkowe południe do Turcji wylatuje team menedżer Husarii Jacek Szelągowski. Będzie reprezentował Polskę podczas losowania.
 
- Na pewno nie dojdzie do takiej sytuacji, jak w poprzednim sezonie, kiedy w grupie mieliśmy wszystkich półfinalistów. Tym razem Kubańczycy, Azerowie, Kazachowie i Rosjanie są rozstawieni, co oznacza, że będziemy boksować tylko z dwoma zespołami z tej czwórki. Nie chciałbym wylosować Ukraińców, bo mimo przeciętnych ostatnich występów, to wciąż drużyna z ogromnym potencjałem. Chętnie widziałbym natomiast potyczki polsko-niemieckie - stwierdził Jacek Szelągowski.
 
W 1 sezonie występów w lidze WSB polscy pięściarze rywalizowali z Argentyną, Meksykiem, Azerbejdżanem, Algierią i Rosją, zaś w ćwierćfinale z Włochami. W poprzednim rywalami byli wspomniani Kubańczycy, Azerowie, Kazachowie, Rosjanie i Meksykanie.
 
Mecze w World Series Boxing odbywają się w pięciu kategoriach wagowych (-49, -56, -64, -75, -91 kg, na zmianę z -52, -60, -69, -81, +91 kg), poszczególne pojedynki trwają po pięć rund.
 
Rozgrywki WSB rozpoczną się w styczniu 2015 roku. Na 10 września wyznaczono datę draftu - wyboru zawodników do drużyn.
 
Od początku w lidze są kluby z Rosji, Meksyku, Azerbejdżanu i Kazachstanu.

Źródło: Hussars Poland