O NAS

Drugi trener pięściarzy

Drugim trenerem RAFAKO Hussars Poland został Tomasz Różański. Nowy szkoleniowiec wraz z Jerzym Baranieckim poprowadzi polskich bokserów w nowym sezonie World Series of Boxing. 

O zmianach w sztabie szkoleniowym zdecydowały władze drużyny z Jarosławem Kołkowskim na czele. Stery objął doświadczony Jerzy Baranicki, zaś jego współpracownikiem został Tomasz Różański, który jednocześnie pozostaje trenerem młodzieżowej kadry Polski kobiet.

-Dla mnie to wielkie wyzwanie, bo przecież do tej pory z sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej pracowałem w boksie młodzieżowym. Teraz dostałem szansę pracy z elitą. Liczę na owocną współpracę z Jerzym Baranickim, zresztą już w czerwcu mam pomysł aby zaprosić go na zgrupowanie reprezentacji kobiet przygotowującej się do MME w Asyżu. Będzie okazja wspólnie popracować, poznać naszą filozofię boksu - powiedział T. Różański.

Nowy trener od 2007 roku prowadzi utworzoną przez siebie sekcję bokserską w Róży Karlino. Jego podopieczni i podopieczne zdobyli mnóstwo medali, w tym złotych, Mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Tytuł w seniorach wywalczył Mateusz Polski. Z kobiet znakomicie wyglądają perspektywy przez Elżbietą Wójcik, Młodzieżową Mistrzynią Świata.

-Z własnych obserwacji wiem, że na zawodach międzynarodowych często spotykamy się z rywalami lepszymi od naszych zawodników. Ale dzięki rozmaitym detalom, jak odpowiednia taktyka, determinacja, kwestie psychologiczne, jesteśmy w stanie "kraść" runda po rundzie, by wreszcie wygrywać takie pojedynki z pięściarzami bardziej doświadczonymi i utytułowanymi. Kiedy 1 raz pojechałem z Różą na MP Młodzików, chłopcy trafiali też na teoretycznie mocniejszych od siebie, a tymczasem cała moją piątka podopiecznych przywiozła złote medale  - dodał.

W RAFAKO Hussars Poland Tomasz Różański będzie miał okazję pracować z Mateuszem Polskim. Być może w niedalekiej przyszłości do WSB trafią inni zawodnicy Róży Karlino.

- Spory potencjał drzemie też w Marcinie Latosze. W kraju przegrywa tylko z Kazimierzem Łęgowskim, który wybitnie nie pasuje mu stylowo, ale to się zmieni. Aspiracje do występów w lidze WSB myślę, że będzie zgłaszał również Radomir Obruśniak. Jeśli chodzi o skład RAFAKO Hussars Poland na nowy sezon, będę mógł więcej powiedzieć po rozmowach z Jarosławem Kołkowskim, Jerzym Baranieckim i Jackiem Szelągowskim. Wiem np., że treningi wznowił Paweł Wierzbicki, i jeśli otrzyma od nas ofertę boksowania, to ją przyjmie - powiedział Tomasz Różański.

Przypomnijmy, że RAFAKO S.A. wspiera pięściarzy od początku ich występów w lidze WSB. Co więcej, od przyszłego sezonu drużyna bokserska startować będzie pod nazwą RAFAKO Hussars Poland. 


Fot. archium RAFAKO HUSSARS POLAND

Źródło: RAFAKO Hussars Poland.