O NAS

RAFAKO Hussars Poland

RAFAKO S.A. zostało tytularnym sponsorem drużyny Hussars Poland. Dlatego też pięściarze Husarii w nowym sezonie ligi WSB będą występować pod nową nazwą RAFAKO Hussars Poland. Zmiany zajdą też w składzie, do którego dołączy co najmniej jeden mistrz kraju z Kalisza.

Ponad miesiąc temu złote medale Mistrzostw Polski wywalczyło aż 8 bokserów Husarii: Dawid Jagodziński (-49kg), Grzegorz Kozłowski (-52kg), Marek Pietruczuk (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Kazimierz Łęgowski (-64kg), Ireneusz Zakrzewski (-69kg), Tomasz Jabłoński (-75kg) i Arkadiusz Toborek (+91kg).

Zdecydowana większość z bokserów pozostanie w zespole, ale nie wszyscy. Z nowych zawodników dołączy co najmniej jeden Mistrz Polski 2014. Kto nim będzie i kogo zastąpi? Tego kibice pięściarstwa i RAFAKO Hussars Poland dowiedzą się podczas czwartkowej (24 kwietnia) konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdańskie 4.

- Zmiany są również w sztabie trenerskim. Z obecnej grupy pozostanie z nami tylko bardzo ceniony przeze mnie Jerzy Baraniecki. Zakończyliśmy współpracę z Hubertem Migaczewem i Romanem Misiewiczem - powiedział szef Husarii Jarosław Kołkowski.

W porównaniu z sezonem 2013-14, w RAFAKO Hussars Poland pozostanie ok. 10 pięściarzy. To oznacza, że dojdzie do wielu zmian. Na pewno w składzie Biało-Czerwonych nie będzie już np. -49kg: Arkadiusza Lubomskiego, -52kg: Mariusza Kocha, -69kg: Żory Simonjana, -75kg: Piotra Gredke, -91kg: Mateusza Malujdy, Łukasza Zygmunta.

- Rozpoczęliśmy kompletowanie składu bardzo wcześnie, aby zespół w całości mógł od lata spokojnie przygotowywać się do prestiżowych rozgrywek. Dużą pomoc otrzymujemy do firmy RAFAKO S.A., która gościła nas w swojej hali produkcyjnej w Raciborzu podczas jednego meczu w tym sezonie, a teraz będzie naszym sponsorem tytularnym - dodał Jarosław Kołkowski.

Przypomnijmy, że firma RAFAKO wspiera drużynę bokserską husarii od początków jej występów w lidze WSB, czyli od 2012r.

RAFAKO Hussars Poland