O NAS

Wyróżnienie dla Tomasza Jabłońskiego


Tomasz Jabłoński, kapitan drużyny Hussars Poland został uznany najlepiej wyszkolonym technicznie bokserem Mistrzostw Polski w Kaliszu. Pięściarz w tych zawodach pokonał aż pięciu rywali i zdobył złoty medal w kategorii wagowej -75kg. Najtrudniejszą walką był półfinał z Kamilem Gardzielikiem.

- Nie miałem łatwiej drogi po 2 w karierze tytuł Mistrza Polski. Do każdego z 5 pojedynków wychodziłem bardzo skoncentrowany. Dawałem z siebie wszystko, nie oszczędzałem się. Jeśli miałbym wybrać najbardziej wymagającego przeciwnika, był nim broniący złotego medalu z tamtego roku Kamil Gardzielik. Pokazał, że jest w bardzo dobrej formie jeśli chodzi o technikę i kondycję. Bardzo żałuję, że nie spotkałem się z nim w finale, bo Kamil zasłużył na niego - powiedział Tomasz Jabłoński.

W finale zawodnik Hussars Poland, drużyny sponsorowanej przez RAFAKO S.A., spotkał się z Arkadiuszem Szwedowiczem, którego pokonał 3-0. Przypomnijmy, że Arkadiusz Szedowicz rok temu w Zawierciu w finale przegrał z Kamilem Gardzielikiem. Natomiast Tomasz Jabłoński poprzednio triumfował w MP w 2012 roku w Poznaniu pokonując w finale dziś boksującego na zawodowych ringach Kamila Szeremetę.

- Organizację turnieju MP w Kaliszu oceniam pozytywnie do dnia finałów, w którym pomiędzy walkami miały miejsce niezapowiedziane wcześniej przerwy. Przeszkadzały mi w dobrej rozgrzewce przed pojedynkiem ze Szwedowiczem. Podczas tej walki byłem bardziej zdenerwowany i spięty. Nie jestem zadowolony z tego występu, czułem się w sobotę w gorszej dyspozycji, jednak udało mi się osiągnąć cel, czyli zdobyć tytuł Mistrza Polski 2014 - dodał Tomasz Jabłoński.

Poza zwycięstwami z Gardzielikiem i Szwedowiczem, pięściarz SAKO Gdańsk wygrał też z Kamilem Bednarkiem, Kamilem Ziemkiem i Stanisławem Gibadło. Ponadto został uznany najlepszym technikiem zawodów. Tomasz Jabłoński już zadeklarował, że będzie szykował się do kolejnego sezonu World Series of Boxing w barwach Hussars Poland, a niebawem prawdopodobnie czeka go start w Turnieju Feliksa Stamma w Warszawie (8-13.04).

Być może w najbliższym czasie Husarię zasili Igor Jakubowski, który najlepszym bokserem Mistrzostw Polski. 
 


                                                       Fot. archiwum Hussars Poland

Źródło: Hussars Poland