O NAS

10 Husarów w finale

W finale Mistrzostw Polski w Kaliszu powalczy aż dziesięciu bokserów Hussars Poland.  W gronie finalistów znaleźli się: Dawid Michelus, Mateusz Polski, Ireneusz Zakrzewski, Damian Kiwior, Dawid Jagodziński, Grzegorz Kozłowski, Marek Pietruczuk, Kazimierz Łęgowski, Tomasz Jabłoński oraz Arkadiusz Taborek. Po półfinałowych starciach brązowe medale zdobyli -81kg Kasjusz Życiński, -91kg Krzysztof Kowalski.

- Walki półfinałowe oglądałem razem z naszym trenerem Jerzym Baranieckim i team menagerem Jackiem Szelągowskim. Jesteśmy zbudowani postawą przede wszystkim Tomka Jabłońskiego i Grzegorza Kozłowskiego. Obaj zrobili na nas bardzo dobre wrażenie i widać, że solidnie przepracowali okres spędzony w Husarii. Nie odpuszczają ani na moment, trzymają koncentrację do ostatniej sekundy. Walczą na swoim dobrym poziomie, chociaż wiedzą, że rywale ustępują im klasą, to jednak ich nie lekceważą. Podoba się nam takie profesjonalne podejście. Niektórzy zaś nasi bokserzy lekceważą swych rywali, zapominając, że być może w Kaliszu to się na nich nie zemści, ale już w zawodach międzynarodowych z pewnością tak i to będzie sroga lekcja. Jeszcze nie rozpoczęły się finały, a oni już widzą złote medale na swoich szyjach - mówi szef Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

Zawodnicy sponsorowanej przez RAFAKO S.A. drużyny Hussars Poland wystąpią w ośmiu finałach. Nie będzie nikogo w kategoriach półciężkiej i ciężkiej. W -81kg Kasjusz Życiński przegrał 0-3 z Mateuszem Trycem, który w 1 sezonie walczył dla Husarii, zaś w -91kg Krzysztof Kowalski przegrał przez TKO 2 (po dwóch liczeniach) z Igorem Jakubowskim.

- W kategorii półciężkiej przyglądamy się Jordanowi Kulińskiemu. Jeśli jutro będzie walczył nie siłą, tylko z głową, to ma szansę pokonać Mateusza Tryca. Musi mądrze walczyć, a wtedy jest w stanie wygrać i może być dzięki temu dostanie szansę pokazania się w Husarii. Natomiast Igor Jakubowski to zawodnik, którego pamiętam z niższej wagi i wtedy nie zapowiadał się na jakiegoś super wartościowego boksera. Ale niewykluczone, że zmiana kategorii mu posłużyła. Na razie prezentuje się świetnie, tylko 1 walkę rozstrzygnął na punkty, wszystkie pozostałe przed czasem - powiedział Jarosław Kołkowski.

Bardzo ciekawie zapowiada się też rywalizacja kapitana Husarii Tomasza Jabłońskim z Arkadiuszem Szwedowiczem, którego nazwisko też od jakiegoś czasu jest w notesach przedstawicieli zawodowej polskiej drużyny z ligi WSB.

Wyniki półfinałów znajdują się na stronie www.hussarspoland.com

 Źródło: Hussars Poland