O NAS

Trwają Mistrzostwa Polski

Ireneusz Zakrzewski wygrał już cztery walki (łącznie spędzając na ringu 36 minut). Poza nim w piątkowych półfinałach zmierzy się jeszcze jedenastu zawodników Hussars Poland, drużyny bokserskiej wspieranej przez RAFAKO S.A. 

Ireneusz Zakrzewski (Janik Boks Jelenia Góra) pokonał kolejno na punkty Marcina Gołębiewskiego (Champion Nowy Dwór Maz.), Łukasza Pośnika (KB Legia Warszawa), Adriana Dąbrowskiego (Pomorzanin Toruń) i dziś (14.03.2014) w ćwierćfinale Przemysława Zyśka (UMKS Victoria Ostrołęka). W walce o finał spotka się z Damianem Faleckim (KSZO Ostrowiec Święty).

- Zdecydowanie najtrudniejszym i najbardziej doświadczonym z rywali był Przemysław Zyśk. Chyba dzisiaj zebrałem więcej ciosów niż w 3 poprzednich walkach razem wziętych, choć większych problemów z odniesieniem wygranej nie miałem. Przeszkadza i deprymuje mnie kontuzja łuku brwiowego, której doznałem po uderzenie głową we wczorajszej walce - powiedział Ireneusz Zakrzewski.

- Czuję już zmęczenie 4 walkami dzień po dniu, bo przecież nawet podczas Mistrzostw Świata boksuje się co 3 dni. Sporo sił kosztuje mnie utrzymanie wagi, wczoraj po walce zrobiłem jeszcze 2 treningi. Ale na szczęście mogę zjeść normalne śniadania. Wszystkie walki boksuję na pełnym dystansie, to taktyka nakreślona przez trenera Rafała Janika. Nie wdaję się w bojatyki, odchodzę do tyłu i konterka, ciosy proste odczepne - dodał Ireneusz Zakrzewski, który dotarł do 1/8 finału Mistrzostw Świata i Europy.

Jeżeli Ireneusz Zakrzewski zwycięży w półfinale, w ostatniej walce spotkać może się z kolegą z „Husarii” Damianem Kiwiorem albo reprezentantem WKS Desant Kraków Mateuszem Kosteckim.
-Poczekajmy na półfinał, a później będę myślał o walce o złoto. Gdybym miał jednak krótko ocenić rywali, Damian Kiwior jest szybszy i bardziej sprytny od Mateusza Kosteckiego - powiedział zawodnik z Jeleniej Góry.

W półfinałach, poza bokserami Hussars Poland z kat. -69kg, są też -52kg Grzegorz Kozłowski (Gwardia Warszawa), -56kg Marek Pietruczuk (UMKS Victoria Ostrołęka), -60kg Dawid Michelus (Sokół Piła), Mateusz Polski (KSW Róża Karlino), -64kg Kazimierz Łęgowski (UKS Bokser Chojnice), -75kg Tomasz Jabłoński (KB SAKO Gdańsk), -81kg Kasjusz Życiński (KB SAKO Gdańsk), -91kg Krzysztof Kowalski (MOSiR Mysłowice), +91kg Arkadiusz Toborek (MOSiR Mysłowice). Na podstawie losowania w półfinale jest -49kg Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz). Z walki ćwierćfinałowej kontuzja wyeliminowała -75kg Piotra Gredke (Akademia Walki Warszawa)


Wszystkie dotychczasowe wyniki dostępne są stronie internetowej Hussars Poland.


                                                                   Fot. archiwum Hussars Poland

Źródło: Hussars Poland