O NAS

Husarzy zmagają się w Mistrzostwa Polski

Dwunastu zawodników Hussars Poland awansowało do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Kaliszu. W półfinale wagi -49kg znalazł się Dawid Jagodziński.

Do tej pory pięściarze „Husarii” w Mistrzostwach Polski  stoczyli 20 walk, w tym wygrali 19 (4 przed czasem i 2 walkowerem), a przegrali 1 (walkowerem -81kg Piotr Podłucki Niestowarzyszony).

W ćwierćfinałach powalczą: -60kg Dawid Michelus (Sokół Piła), Mateusz Polski (KSW Róża Karlino), -64kg Kazimierz Łęgowski (UKS Bokser Chojnice), -69kg Ireneusz Zakrzewski (Janik Boks Jelenia Góra), Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów), -75kg Piotr Gredke (Akademia Walki Warszawa), Tomasz Jabłoński (KB SAKO Gdańsk), -81kg Kasjusz Życiński (KB SAKO Gdańsk), -91kg Krzysztof Kowalski (MOSiR Mysłowice), +91kg Arkadiusz Toborek (MOSiR Mysłowice).

Trzy walki stoczył Ireneusz Zakrzewski, natomiast dwie, boksujący w tej samej wadze Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów). W pierwszym pojedynku Damian Kiwior wygrał przez TKO w 1 rundzie z Kamilem Ozimkiem. - Po lewym sierpowym mój rywal był liczony, a potem zasypałem go gradem ciosów i sędzia przerwał walkę - powiedział zawodnik walczący w MP w wadze -69kg.

- To tylko jednorazowy występ w tej kategorii, w Turnieju Stamma i nowym sezonie ligi WSB będę boksował w wadze -64kg. Przyznaję, że byłem zmęczony wcześniejszym zbijaniem wagi i tym razem pozostałem w wyższej kategorii - dodał bokser uznany za odkrycie Husarii w World Series of Boxing.

W 1/8 finału Damian Kiwior miał spotkać się z Rafałem Schöfferem (MOSM Bytom). - Sądziłem, że moim przeciwnikiem będzie Kamil Rzepka (RKS Wisłok Rzeszów), a tymczasem przegrał 0-3 z Rafałem Schöfferem. Nie wiem, czy jednak ten pojedynek dojdzie do skutku, bowiem Rafałowi poszedł łuk brwiowy i pewnie będzie miał zszywany. Nie wiem, czy lekarz dopuści go do walki - dodał. I tak się stało – Damian wygrał walkowerem.

Od ćwierćfinałów boksować będą także Grzegorz Kozłowski -52kg (Gwardia Warszawa),  Marek Pietruczuk -56kg (UMKS Victoria Ostrołęka). W półfinale powalczy -49kg Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz) razem z Adamem Lehmannem (Łódzkie Centrum Sportów Walki).

- W Hussars Poland boksują najlepsi krajowi zawodnicy, dlatego spodziewamy się ich awansów do finałów. Nie wszyscy są rozstawieni, dlatego być może dojdzie do wcześniejszych potyczek w półfinałach - powiedział team menager Jacek Szelągowski, który przebieg turnieju obserwuje wraz z trenerem Jerzym Baranieckim.

Mimo obecności na liście zgłoszeń do Kalisza nie przyjechali Sylwester Kozłowski -56kg i Arkadiusz Lubomski -49kg. - Sylwek Kozłowski choruje na zapalenie płuc. Z kolei w trakcie turnieju kontuzji barku doznali Piotr Gredke -75kg i Piotr Podłucki -81kg - dodał Jacek Szelągowski.

Firma RAFAKO, która wspiera zespół od początku jego występów w lidze WSB trzyma kciuki za bokserów Hussars Poland.

Wszystkie wyniki pojedynków na www.hussarspoland.com


Drużyna Hussars Poland przed jednym z meczów (fot. Hussars Poland)

Źródło: Hussars Poland