O NAS

Kiwior i Jabłoński - najlepsi z Husarii

Według Jarosława Kołkowskiego Damian Kiwior (-64kg) i Tomasz Jabłoński (-75kg) byli najlepszymi zawodnikami Hussars Poland w 2 sezonie występów w lidze WSB.

Przypomnijmy, że w debiutanckim sezonie polski zespół awansował do ćwierćfinału. Obecne rozgrywki były zdecydowanie trudniejsze. Hussars poland trafili do bardzo mocnej grupy, w której zmierzyli się z Kubą, Kazachstanem, Rosją, Azerbejdżanem i Meksykiem - reprezentacjami naszpikowanymi aktualnymi medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i poszczególnych kontynentów. Mimo bardzo wysoko postawionej poprzeczki, zawodnicy Husarii wygrali jeden mecz z Meksykiem oraz 7 walk indywidualnych. Od początku zmagań w lidze zespół Hussars Poland sponsorowany jest przez firmę RAFAKO S.A.

- Z pewnością wyróżniającymi się zawodnikami byli kapitan drużyny Tomasz Jabłoński - najlepszy w Husarii, oraz Damian Kiwior, który zrobił największe postępy i był odkryciem tego sezonu. Gdybym miał oceniać poszczególnych pięściarzy pod kątem umiejętności technicznych, również oni dwaj byliby najwyżej. Damian Kiwior walczy bardzo fajnie technicznie, zaś Tomek Jabłoński to również fantastyczny zawodnik, który poza techniką ma też inne atuty. W czołowce takiego rankingu byłby też Kazimierz Łęgowski (-64kg). Przez prawie cały sezon miał kontuzję, dlatego nie mógł pokazać pełni swych umiejętności i ciężko go miarodajnie ocenić - powiedział Jarosław Kołkowski.


Aktualnie Jarosław Kołkowski, Dyrektor Zarządzający spółki Stand4Them Promotions kierującej Hussars Poland, poszukuje nowego trenera w miejsce Huberta Migaczewa oraz rozpoczyna kompletowanie kadry.

Czekam na spotkanie z nowym trenerem reprezentacji Białorusinem Walerym Korniłowem. Dla polskiego boksu najlepsze byłoby łączenie funkcji trenera reprezentacji i trenera Hussarii. Jestem też ciekawy opinii Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego - dodał Jarosław Kołkowski.

Natomiast jeżeli chodzi o drużynę z pewnością poszukiwani są zawodnicy wagi od półciężkiej do superciężkiej. Z obecnej kadry w zespole może pozostać jedynie jeden bokser (choć i to nie jest pewne).

-Na dziś chcielibyśmy kontynuować współpracę z takimi bokserami jak Dawid Jagodziński (-49kg), Grzegorz Kozłowski (-52kg), Sylwester Kozłowski (-56kg), Dawid Michelus, Mateusz Polski (-60kg), Damian Kiwior, Kazimierz Łęgowski (-69kg), Tomasz Jabłoński (-75kg). Pojawiają się znaki zapytania przy takich nazwiskach jak Arkadiusz Lubomski (-49kg), Marek Pietruczuk (-56kg), Ireneusz Zakrzewski, Żora Simonjan (-69kg). Nie będziemy współpracować z bokserami, którzy zaczynają gwiazdorzyć zamiast ciężko pracować - mówi Jarosław Kołkowski.

Od kategorii -81kg do +91kg wydawało się, że najpewniejsze miejsce ma Ukrainiec Sergiej Werwejko (bilans 2-1), ale i jego przyszłość w Hussars Poland jest niewiadomą.

- Podczas Mistrzostw Polski w Kaliszu obserwujemy zawodników, może kilku z nich dołączy do drużyny - dodał szef Husarii.Gdybyśmy mówili o Sergieju Werwejko jako o zawodniku 19-letnim, który ma tak świetne warunki fizyczne, ale i tak dużo do poprawy, to można byłoby pracować nad brakami i wiązać nadzieję na przyszłość. A tymczasem to już nie młodzieniaszek - podsumował szef Husarii.

Obecnie zawodnicy Hussars Poland zmagają się w Mistrzostwa Polski w Kaliszu.


 Na zdjęciu od lewej Damian Kiwor i Tomasz Jabłoński (fot. archiwum Hussars Poland)

Źródło: Hussars Poland