O NAS

Ostatni mecz w sezonie

1 marca w Ałmatach rozegrany został rewanżowy mecz Hussars Poland z broniącymi tytułu Astana Arlans Kazakhstan. Jeden z najlepszych bokserów Husarii - Ukrainiec Siergiej Werwejko (+91kg) pokonał przed czasem swojego rodaka Armena Simoniana. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 dla gospodarzy.

Po 2 rundach na kartach dwóch sędziów był remis 19-19, zaś u innego prowadził Ukrainiec Armen Simonian 20-18.  Rozstrzygnięcie tego pojedynku przyniosła runda nr 3, która zdecydowanie należała do pięściarza Hussars Poland. Siergiej Werwejko kończy swój debiutancki sezon w WSB z bilansem 2-1 (przegrał tylko z Kubańczykiem Yoandim Toriacem).

O ile Sergiej spisał się na piątkę w ostatnim występie w tym sezonie WSB, o tyle pozostali zawodnicy Biał-Czerwonych ponieśli wyraźne porażki punktowe. Najbardziej zacięty pojedynek stoczył Dawid Michelus (-60kg), któremu zmieniono rywala – nie boksował brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Berik Abdrachmanow, tylko Gani Żailauow. Polski zawodnik przegrał z nim 46-49, 45-50, 47-48, wygrywając w całej walce tylko 2 rundę.
Zdecydowane porażki po 5 rundach zanotowali Grzegorz Kozłowski (-52kg), urodzony w Armenii Żora Simonjan (-69kg) i Kasjusz Życiński (-81kg). Ambicji i woli walki nie można im odmówić, ale rywale byli mocniejsi, o czym świadczą wysoki wyniki na punkty.

Sponsorowani przez RAFAKO bokserzy Husarii zakończyli już swój 2 sezon w lidze zawodowej WSB. Teraz czekają ich Mistrzostwa Polski w Kaliszu. Niebawem dowiedzą się kto będzie nowym trenerem w miejsce Huberta Migaczewa.

Astana Arlans Kazakhstan – Hussars Poland 4-1

-52kg: Iliyas Suleimenow – Grzegorz Kozłowski PKT5, wygrana Suleimenowa
-60kg: Gani Żailauow – Dawid Michelus PKT5, wygrana Żailauowa
-69kg: Danijar Jeleussinow – Żora Simonjan PKT5, wygrana Jeleussinowa
-81kg: Adilbek Nijazymbetow – Kasjusz Życiński PKT5, wygrana Nijazymbetowa
+91kg: Armen Simonian – Siergiej Werwejko 3TKO, wygrana Werwejko
                                                                                Fot. archiwum Hussars Poland


Źródło: Hussars Poland