O NAS

Kapitan zespołu Hussars Poland

Kapitan zespołu Hussars Poland Tomasz Jabłoński był jednym z najlepszych bokserów w tym sezonie WSB. Wygrał 2 z 3 walk.

- Z walki z debiutującym w WSB Enry Jose Saavedra Pinto jestem ogólnie zadowolony, chociaż czułem, że można wygrać przed czasem. Niestety, nie udało się dołożyć tej wisienki na torcie na miłe zakończenie sezonu – powiedział Tomasz Jabłoński.

Warto podkreślić, że kapitan drużyny, jako jeden z niewielu polskich bokserów w tak mocnej grupie rywali ma dodatni bilans pojedynków.

-Nie wiedziałem czego się spodziewać po wenezuelskim zawodniku Mexico Guerreros, dlatego szczególnie skoncentrowany musiałem być na początku. Nie mogłem podpalić się, jak to czasem bywało. Trzeba było uważać na zderzenia głowami i wywierać pressing na przeciwniku, aby go zamęczyć. Na pewno musiała się na nim jakoś odbić zmiana strefy klimatycznej – dodał T. Jabłoński.

21 lutego drużyna Hussars Poland pokonała Mexico Guerreros 3-2. To pierwsze zwycięstwo sponsorowanego przez RAFAKO S.A. zespołu. Tomasz Jabłoński już w poprzednim sezonie cieszył się z indywidualnych i drużynowych wygranych.

- To moja 4 wygrana z zespołem Husarii, bowiem wcześniej pokonaliśmy rywali z Rosji, Algierii i Argentyny – zauważył polski bokser.

1 marca odbędzie się ostatnie rewanżowe starcie Hussars Poland z reprezentacją Kazachstanu. Jednakże to nie koniec zmagań „Husarii” w lidze WSB. Już dziś wiadomo, że polska drużyna wystąpi w kolejnym sezonie, ponownie dzięki RAFAKO. 
 
Źródło: Hussars Poland