O NAS

Mecz w Ałmatach - zapowiedź

W ostatnim meczu w tym sezonie, wspierana przez RAFAKO S.A.,drużyna Hussars Poland ponownie zmierzy się z Astana Arlans Kazakhstan. Na ringu po stronie polskiej zobaczymy Grzegorza Kozłowskiego (-52 kg), Dawida Michelusa (-60kg), Ormianina Żorę Simonjana (-69kg), Kasjusza Życińskiego (-81kg) i Ukrainieca Sergieja Werwejko (+91kg). Rewanż odbędzie się 1 marca w Ałmatach w Pałacu Sportu o godzinie 19:50 czasu miejscowego (czyli o 14:50 czasu polskiego). Spotkanie transmitować będzie TVP Sport.

Z Kazachami zmierzą się Ci sami pięściarze, których miesiąc temu trener Hubert Migaczew wystawił do pojedynku z Rosją. Russian Boxing Team pokonali wtedy reprezentację Polski 3-2. Ten wynik pozwolił Husarii zdobyć pierwszy punk w tym sezonie. Kolejne punkty Biało-Czerwoni wywalczyli z Mexixo Guerreros, wygrywając 3-2 we Włocławku.

Polacy w tym sezonie trafili na bardzo trudną grupę. Niestety nie udało im się wywalczyć awansu do ćwierćfinału. Jednak walki w lidze WSB są cenną lekcją doświadczenia dla naszych bokserów. Kilku pięściarzy poczyniło spore postępy. Łącznie Hubert Migaczew wystawił do ringu aż 23 zawodników. Przypomnijmy, że firma RAFAKO kibicuje pięściarzom Hussars Poland, jako ich główny sponsor od 2012 roku. Mamy nadzieję, że najlepszych sportowców Husarii zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

W ringu rękawice bokserskie skrzyżują:
-52kg: Grzegorz Kozłowski - Iliyas Suleimenow
-60kg: Dawid Michelus - Berik Abdrachmanow
-69kg: Żora Simonjan - Danijarem Jeleussinowem
-81kg: Kasjusz Życiński - Adilbek Nijazymbetow
+91kg: Sergiej Werwejko - Armen Simonian


Zdjęcie z poprzedniego meczu z Kazachstanem (archiwum Hussars Polad)

 źródło: Hussars Poland