O NAS

Zwycięstwo z Meksykiem

Rewanżowe spotkanie Hussars Poland z Mexico Guerreros zakończyło się wynikiem 3-2 dla Polaków. To pierwszy wygrany mecz bokserów Husarii w tym sezonie ligi WSB. Zwycięskie walki 21 lutego  we Włocławku stoczyli Sylwester Kozłowski (-56kg), Damian Kiwior (-64kg) i kapitan zespołu Tomasz Jabłoński (-75kg).

Po przegranej walce Dawida Jagodzińskiego Meksykanie prowadzili 0-1. Następnie Sylwester Kozłowski, zwyciężając z Brianem Alexisem Gonzalezem Moralesem 48-46, 48-46, 48-46 doprowadził do remisu 1-1.

Na prowadzenie Biało-Czerwonych wyprowadził Damian Kiwior, który mimo niekorzystnego początku walki wygrał z największą gwiazdą meksykańskiego zespołu Juanem Pablo Romero.

- Damian poczynił największe postępy w naszym zespole, rozwija się i jesteśmy bardzo z niego zadowoleni – powiedział o zawodniku z Tarnowa szef Hussars Poland Jarosław Kołkowski, który przewidział zwycięstwo z Meksykanami.

Czwartą walkę meczu wygrał Tomasz Jabłoński, pokonując debiutującego w World Series of Boxing Wenezuleczyka Enry Jose Saavedra Pinto. Niewiele zabrakło do zakończenia potyczki przed czasem.

Ostatni pojedynek Krzysztof Kowalski przegrał niejednogłośnie na punkty (48-47, 46-49,  47-48) z  Christianem Demajem, pochodzącym z Albanii.

Hussars Poland już wcześniej wygrywała z Mexico Guerreros. We Włocławku kibice mieli okazję zobaczyć powtórkę tego sukcesu.

1 marca na zakończenie sezonu polska drużyna spotka się z broniącymi tytułu Astana Arlans Kazakhstan. Mecz w Atłamach będzie pożegnaniem Huberta Migaczewa z zawodnikami Hussars Poland. Trener spędził w Husarii dwa pracowite sezony.

Hussars Poland – Mexico Guerreros 3-2
-49kg: Dawid Jagodziński - Joselito Velazquez Altamirano PKT5 Altamirano
-56kg: Sylwester Kozłowski - Brian Alexis Gonzalez Morales PKT5 Kozłowski
-64kg: Damian Kiwior – Juan Pablo Romero PKT5 Kiwior
-75kg: Tomasz Jabłoński - Enry Jose Saavedra Pinto PKT5 Jabłoński
-91kg: Krzysztof Kowalski - Christian Demaj PKT5 Demaj 

Poniżej zdjęcia autorstwa Grzegorza Kobylarczyka (archiwum Hussars Poland):   


 


 


 

 

źródło: Hussars Poland