O NAS

Mecz z Meksykiem - zapowiedź

21 lutego o godzinie 20:00 we Wocławku rozpocznie się rewanżowy mecz bokserski w ramach ligi WSB. Spotkają się w nim drużyny z Polski i Meksyku. Galę transmitować będzie TVP Sport.

- Występy w World Series of Boxing zbliżają nas do najlepszych na świecie – powiedział Tomasz Jabłoński (-75kg). Pięściarz jest jednym z 3 bokserów Hussars Poland, którzy wygrali swoje walki w tym sezonie WSB. Ponad miesiąc temu nasz zawodnik pokonał na punkty Jerika Alszanowa w spotkaniu z broniącymi tytułu Astana Arlans Kazakhstan (1-4).

- To zwycięstwo bardzo się przydało i dodało mi jeszcze więcej wiary we własne umiejętności. Bardzo mi się marzy zakończyć ten sezon z dodatnim bilansem (na razie 1-1), więc dam z siebie wszystko na ringu we Włocławku – zaważył Tomasz Jabłoński.

W następnym spotkaniu Husaria zdobyła pierwszy punkt w lidze, przegrywając w Warszawie z Russian Boxing Team 2-3. Pojedynki wygrali Dawid Michelis (-60kg) i Ukrainiec Sergiej Werwejko (+91kg).

- Te 3 zwycięstwa dodały trochę skrzydeł naszemu zespołowi. Każdy z nas liczy na wygrane walki z Meksykiem. Po spotkaniach w poprzednim sezonie wiemy, że jest to możliwe – ocenił kapitan Hussars Poland.

W najbliższy piątek Husaria po raz ostatni w tym sezonie zaprezentuje się polskim kibicom przed własną publicznością. Tomasz Jabłoński będzie boksował z debiutującym Wenezuelczykiem Enry Jose Saavedra Pinto.

- Na pewno zawodnik z Wenezueli stanowi dla mnie pewną niewiadomą. Nie ma mowy, że go zlekceważę tylko dlatego, że jeszcze nie walczył w WSB. Obaj mamy ten sam cel – jak najlepiej się pokazać i wygrać – dodał Tomasz Jabłoński.

Pięściarze Husarii przechodzą w tym sezonie niesamowitą szkołę, rywalizując ze znakomitymi zagranicznymi przeciwnikami.

- Praktycznie w każdym meczu spotykamy się z medalistami największych imprez na świecie. Brakuje nam doświadczenia ringowego z takimi rywalami, ale ta liga zbliża nas do najlepszych – podsumował Tomasz Jabłoński.

Firma RAFAKO wspiera drużynę Hussars Poland od początku jej występów w lidze WSB. Trzymamy kciuki za bokserów z Polski i liczymy na wygrane pojedynki!


                                                                                                     fot. arch. Hussars Poland

 

źródło: Hussars Poland