O NAS

Przed meczem z Meksykiem

Celem jest zwycięstwo

Szef drużyny Hussars Poland Jarosław Kołkowski jest przekonany o wygranej z Mexico Guerreros w lidze WSB. Mecz odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 20:00 we Włocławku. Transmisja w TVP Sport.

- Nie wchodzi w grę inny wynik w piątkowym meczu niż nasze zwycięstwo – przekonuje pomysłodawca utworzenia zespołu Husarii Jarosław Kołkowski. Od ponad 1,5 roku warszawski radca prawny kieruje zespołem wraz z Jackiem Szelągowskim. Głównym szkoleniowcem jest Hubert Migaczew, któremu w pracy pomagają Jerzy Baraniecki i Roman Misiewicz.

W pierwszym sezonie Husaria awansowała do ćwierćfinału WSB. W tym trafiła do najtrudniejszej z możliwych grup. Do tej pory na koncie Biało-Czerwonych jest 1 punkt za porażkę 2-3 z Rosjanami. Pojedyncze wygrane walki mają w swoim dorobku kapitan drużyny Tomasz Jabłoński (-75kg), Dawid Michelus (-60kg) i Ukrainiec Sergiej Werwejko (+91kg).

Spotkanie we Włocławku będzie ostatnim rozegranym w Polsce. Za niewiele ponad tydzień – 1 marca – Husaria uda się do Kazachstanu. Tam rozegra mecz w Ałmatach z broniącymi tytułu Astana Arlans.

- W marcu czekają nas jeszcze Indywidualne Mistrzostwa Polski w Kaliszu, a następnie zawodnicy po kilku miesiącach spędzonych w Warszawie na treningach na Torwarze, rozjadą się do swoich domów i klubów – dodał Jarosław Kołkowski.

World Series of Boxing rozgrywana jest od 2010 roku. Już 2 sezon w zawodowej lidze uczestniczy polski zespół, od początku sponsorowany przez RAFAKO SA. Występy w WSB to okazja na regularne pojedynki z medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy z Kuby, Rosji, Kazachstanu czy Azerbejdżanu. Starty w lidze to również szansa na dodatkowe kwalifikacje olimpijskie na Rio de Janeiro 2016.


                                                                                                      Fot. archiwum

Źródło: Hussars Poland