O NAS

Ewa Bugdoł zwyciężczynią w Pucharze Polski w Cross Duathlonie

Ewa Bugdoł, pięciokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim znowu triumfowała. 12 października zajęła bowiem 1 miejsce podczas zmagań o Puchar Polski w Cross Duathlon Częstochowa.

Ostatnią tegoroczną imprezą rangi Pucharu Polski były zawody CROSS DUATHLON CZĘSTOCHOWA. Rywalizacja triathlonistów o Puchar Polski, odbyła się w Parku Wypoczynkowym "Lisiniec" w Częstochowie na dystansie 3,5km biegu + 7 km rower górski + 3,5 km biegu. W zawodach uczestniczyło 100 osób, w tym również Ewa Bugdoł, pięciokrotna Mistrzyni Polski w trathlonie długim, sponsorowana przez RAFAKO.
 

- Po Mistrzostwach Świata miałam okres roztrenowania i w ostatniej chwili zdecydowałam się, żeby wystartować. Musiałam pożyczyć rower górski od kolegi, żeby móc wystartować, ale warto było - mówi z dumą Ewa Bugdoł, triathlonistka pochodząca z Rud nieopodal Raciborza.


Mistrzyni pierwszy bieg rozpoczęła bardzo asekuracyjnie. Lepiej poradziła sobie z dystansem pokonywanym na rowerze - podkręciła mocno tempo i wyprzedziła swoich rywali. -Na drugiej pętli rowerowej spadł mi łańcuch i się zablokował. Musiałam się zatrzymać i z powrotem go założyć. Trochę czasu straciłam i już myślałam, że będę musiała pożegnać się z rywalizacją, na szczęście nie było takiej potrzeby – relacjonuje Ewa Bugdoł. Pomimo drobnych kłopotów, Ewa nie straciła pozycji liderki i wygrała zawody.