KS Rafako Racibórz wygrało z KS 27 Gołkowice 3:0

KS Rafako Racibórz pokonało KS 27 Gołkowice. W  sobotę, 8 kwietnia przy ul. Łąkowej w Raciborzu rozegrała się iście zacięta walka. Gospodarze już od pierwszych minut meczu ruszyli do zaciętego ataku. W rezultacie wygrali z gołkowickim zespołem 3:0.

KS Rafako  Racibórz w składzie: Kamil Morcinek – Łukasz Zajda, Szymon Niedziela, Łukasz Haras, Damian Mazurek, Patryk Moneta, Piotr Cerkowniak, Bartosz Żagiel (70. Michał Zawitkowski), Łukasz Pikuła (kpt.), Sho Nakamura, Grzegorz Wojda (60. Konrad Fedyn) pod przewodnictwem trenera Grzegorza Jakosza wygrało z KS 27 Gołkowice. Dwa pierwsze gole należały do Piotra Cerkowniaka (19', 24') trzeci wywalczył Łukasz Pikuła (87').

- 19. kolejka spotkań grupy III klasy okręgowej to m.in. mecz Rafako Racibórz z KS-em 27 Gołkowice. Rafako przystępowało do tego spotkania w roli faworyta, mając nad zespołem gości 27 punktów przewagi. Było to widoczne na boisku. Rafako częściej było przy piłce, zamykając Gołkowice na ich połowie. Pierwszy gol padł w 19. minucie, a jego autorem był Piotr Cerkowniak. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców również pięć minut później. W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Rafako. Mogło być 3:0, lecz górą był bramkarz Gołkowic. Ataki gospodarzy zakończyły się w końcu kolejnym golem, który zdobył Łukasz Pikuła. Wygrywana z Gołkowicami była pierwszym zwycięstwem Rafako w tej rundzie – mówi Grzegorz Wojda Prezes Zarządu KS Rafako Racibórz.

Zespół rywali reprezentowali: Kamil Kurpisz – Piotr Syrek, Kami; Baranek, Jarosław Chwedoruk, Sebastian Nowak, Grzegorz Taradejna, Błażej Karasek, Olaf Czyż, Dawid Łaski (kpt.), Dariusz Florczak i Roadosław Sosna. Trenerem gołkowickiego zespołu jest Krzysztof Wiernik.

Sędziami spotkania byli: Jacek Król, Tomasz Kuźniarz, Sebastian Wawrzyniak – KS Tychy