RAFAKO Orbea MTB Team

RAFAKO Orbea MTB Team, to grupa zwolenników aktywnego trybu życia, którzy od 2011 roku zaczęli startować w maratonach górskich. Klub powstał z inicjatywy pracowników RAFAKO i godnie reprezentuje firmę na zawodach, zarówno branżowych, jak i otwartych. Jest oficjalnie zarejestrowany jako stowarzyszenie. Team posiada zarząd i komisję rewizyjną, skupia coraz więcej miłośników kolarstwa górskiego. 

Głównym celem sportowców były starty w największym i najbardziej prestiżowym cyklu wyścigów amatorskich, czyli Bike Maraton. Bardzo ważne jest też pokazanie się z jak najlepszej strony na Mistrzostwach Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP. 

Jako, że drużyna reprezentuje firmę RAFAKO uznano, że mistrzostwa organizowane w ramach cyklu Skandia Maraton Long Team będą traktowane z priorytetem. I tak też przez ostatnie lata rafakowcy są niepokonani, zdobywając drużynowo złote puchary.

Kolarze biorą udział w coraz większej ilości imprez sportowych nie tylko związanych z rowerem, ale również startują w biegach, narciarstwie górskim czy biegowym. Natomiast część osób przygotowuje się też do reprezentowania firmy na Enea Challenge Poznań w Triathlonie.