Aktualność

Krzysztof Jeremicz i Jan Wilczek z RAFAKO zdobyli Koronę Maratonów Polskich 16 september 2016

W ubiegły weekend dwóch kolejnych pracowników RAFAKO wybiegało Koronę Maratonów Polskich. Startowali oni w 34. PKO Wrocław Maraton. Wcześniej takie wyróżnienie zdobyli Gabriela Sobczyk i Grzegorz Bulenda.

Koronę Polskich Maratonów mogą zdobyć biegacze, którzy w ciągu 2 lat ukończą 5 zawodów. Do zaliczenia są maratony w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Lista biegów do Korony jest stała. W miniony weekend piąty długodystansowy bieg zaliczyło dwóch rafakowców: Jan Wilczek i Krzysztof Jeremicz. Ukończyli oni prestiżowy 34. PKO Wrocław Maraton. - W tym roku warunki były jednymi z najtrudniejszych w całej 34-letniej historii tego biegu. Upał dochodził do 34 stopni C w cieniu, a temperatura asfaltu momentami przekraczała nawet 50 stopni C. W tej sytuacji rywalizacja o bicie rekordów życiowych przerodziła się raczej w walkę o przetrwanie w tych morderczych warunkach – relacjonuje Krzysztof Jeremicz, lider grupy biegaczy z RAFAKO.

Warto przypomnieć, że Koronę Maratonów Polskich na swoich koncie mają także: Gabriela Sobczyk i Grzegorz Bulenda z raciborskiej Spółki. Natomiast Krzysztof Jeremicz, jak na razie, jako jedyny z załogi, zdobył jeszcze Koronę Półmaratonów Polskich.

W niedzielę 11 września, z dystansem ponad 42 km ulicami Wrocławia zmierzyło się łącznie czterech rafakowców. Najlepszy okazał się Jan Wilczek z Gamowa, który z czasem 3:27:56 zajął 221. miejsce na prawie 4.300 osób, które wystartowało w biegu. Maraton ukończyli także: najlepszy z raciborzan Krzysztof Jeremicz (3:46:42), debiutant Zbigniew Szewczuk (4:07:23) oraz Robert Gemza (4:13:53). Bieg ukończyło razem 12 raciborzan.