Koncert kolęd

Bożonarodzeniowe rytmy w raciborskim kościele św. Mikołaja...

Siła tradycji corocznego Koncertu Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych, autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów,  nawet jeśli tylko czternastoletnia, okazała się na tyle nośną, by skłonić  RAFAKO - GRUPA PBG- do kolejnego już wsparcia oryginalnego, powiatowego przedsięwzięcia.

Jego główny, tegoroczny animator- ksiądz dziekan Adrian Bombelek- przygotował niezwykły spektakl Orszaku Trzech Króli, zwieńczony wspominanym Koncertem, który w Kościele pod wezw. Świętego Mikołaja zgromadził imponujacą liczbę milośników świątecznego muzykowania.

 I tak, po raz kolejny, skromny Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, pięknie reprezentujący powiat raciborski, znalazł przyjacielskie wsparcie w RAFAKO- GRUPA PBG i Parafii kościoła św. Mikołaja. Tym samym jeszcze raz udowodnił, że ani  wielki gmach i równie duży budżet,  ani rzesza pracowników,  lecz  twórcza inwencja, pracowitość i talent –  to jedyne  gwarantki sukcesu w każdej dziedzinie życia.

Dzięki tej prostej zasadzie 6 stycznia 2015r. publiczność koncertu mogła podziwiać wokalny kunszt Ani Wyszkoni i muzykalność Hani Hołek, Marzeny Korzonek, Adrianny Górki, Ewy Lopocz... Nie trzeba dodawać , że wspominane artystki, a także -równie zdolne wokalistki i wokaliści zespołu MIRAŻ -  wywodzą się z   Mlodzieżowego Domu Kultury.

Dawid Kartaszewicz-  warszawski aktor, wspóluczestniczący w tym muzycznym spektaklu -  nie krył podziwu dla jedynej w  Polsce- autorskiej- formuły konceru i dynamiki organizacyjnej przedsięwzięcia. Do udziału w jego kolejnej edycji zgłosił swój natychmiastowy akces, deklarując wolę osobistego  upowszecniania  raciborskiego projektu w całym kraju.

Sumując więc poświąteczne refleksje, można by dodać, że skoro taki sukces artystycznego pomysłu powiatowej placówki, chciałoby się powiedzieć:

,, Do zobaczenia za rok!”