komunikat prasowy

Dyplom uznania od UDT i Ministerstwa Gospodarki 20 października 2014

Za „efektywną współpracę w obszarze minimalizowania ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych, utrzymywania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego oraz wkład w stabilny rozwój polskiej gospodarki” RAFAKO S.A. otrzymało dyplom uznania, sygnowany przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego i Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego Mieczysława Borowskiego.

Za „efektywną współpracę w obszarze minimalizowania ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych, utrzymywanie wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego oraz wkład w stabilny rozwój polskiej gospodarki” RAFAKO S.A. otrzymało dyplom uznania, sygnowany przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego i Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego Mieczysława Borowskiego.


W ten sposób Ministerstwo Gospodarki i Urząd Dozoru Technicznego (UDT) wspólnie honorują wyróżniające się polskie przedsiębiorstwa. Uroczyste wręczenie dyplomu i pamiątkowej plakietki odbyło się 13 października  w RAFAKO, podczas oficjalnej wizyty w Spółce Mieczysława  Borowskiego, prezesa UDT oraz Marka Ćmiela,  Dyrektora Oddziału UDT w Gliwicach.
W trakcie spotkania RAFAKO reprezentowali Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A., Halina Chadrian, Pełnomocnik Systemów Zapewnienia Jakości oraz Grzegorz Kaptur,  Dyrektor Biura Jakości. Przedstawili bliżej szczegóły funkcjonowania systemów jakości w raciborskiej Spółce. Po prezentacji i rozmowie w gabinecie delegacja została oprowadzona przez Jerzego Kowalika, Dyrektora Wytwórni, po halach produkcyjnych RAFAKO.

- Jest to kolejny dowód wysokiej oceny praktycznego funkcjonowania systemów jakości w RAFAKO i wynikającej z tego wysokiej jakości oraz poziomu bezpieczeństwa naszych produktów. Tego typu wyróżnienia są tym cenniejsze, że nie są przyznawane za udział w konkursach, lecz są efektem niezależnej oceny ekspertów czy też klientów  – mówi Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. Dyrektor ds. Handlowych. Przypomnijmy, że na początku października fiński koncern Valmet przyznał RAFAKO nagrodę za świadczenie usług najwyższej jakości.

UDT jest państwową jednostką certyfikującą, sprawującą nadzór techniczny nad urządzeniami i instalacjami technicznymi. Posiada własne zaplecze badawczo-ekspertyzowe. Została powołana do życia w 1950 r.


 


Wiceprezes Krzysztof Burek z Mieczysławem Borowskim, Prezesem UDT oraz Markiem Ćmielem, Dyrektorem Oddziału UDT w Gliwicach.

 

 


 


Dyplom sygnowany podpisem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego i Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego Mieczysława Borowskiego


 

ZOBACZ WSZYSTKIE