Aktualność

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz. 27 sierpnia 2018

26 sierpnia 2018 roku odbył się IV RAFAKO Półmaraton Racibórz. Biegowa niedziela w Raciborzu rozpoczęła się biegiem charytatywnym Mini RAFAKO Półmaratonem Racibórz, z którego dochód był przeznaczony na leczenie i rehabilitację Natalki, dziewczynki z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Prezes RAFAKO S.A. była starterem biegu głównego, na starcie którego pojawiło się ponad 700 zawodników. W ramach RAFAKO Półmaratonu Racibórz odbyły się również Mistrzostwa Polski Energetyków.

Mimom deszczowej aury w biegu wzięło udział blisko 300 osób a sygnał startu na Stadionie Miejskim w Raciborzu dała Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu RAFAKO S.A. Oprócz biegnących i maszerujących z kijkami, dziewczynce towarzyszyła eskorta kolarzy z klubu RAFAKO Orbea MTB Team. Sam wózek pchała Ewa Bugdoł, sponsorowana przez RAFAKO jedna z najlepszych polskich triathlonistek na długich dystansach. Wśród biegnących była też nasza świeżo upieczona podwójna Mistrzyni Europy na 400 m i w sztafecie 4 x 400 m Justyna Święty-Ersetic.

Prezes RAFAKO S.A. była również starterem biegu głównego, na starcie którego pojawiło się ponad 700 zawodników. Mimo deszczu zawodnikom biegło się znakomicie, a wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe.  Pierwszy linię mety przekroczył Kenijczyk - Rop Abel Kibet, wśród kobiet triumfowała Aleksandra Brzezińska.

W ramach RAFAKO Półmaratonu Racibórz odbyły się również Mistrzostwa Polski Energetyków. Nie udało się naszej drużynie obronić drugiego miejsca z ubiegłego roku. Oprócz tradycyjnego rywala, lokalnej firmy ENSOL wyprzedzili nas znakomici biegacze reprezentujący Stowarzyszenia Feniks przy Elektrowni Opole. Zajęli oni pierwsze miejsce wyprzedzając Ensol i naszą drużynę. Indywidualnie wśród pań najlepsza była Zuzanna Fijałkowska z ELSTA Wieliczka przed Anną Drzyzgą-Błaszczyk z Tauron Team oraz Dagmarą Pyż z Geotermii Podhalańskiej. Wśród panów do lat 45 triumfował Paweł Ruszała ze Stowarzyszenia Feniks przy Elektrowni Opole przed Przemysławem Koziarzem z Tauronu i Dariuszem Firlejem z Ensolu. W kategorii panów powyżej 45 lat najlepszy był Jerzy Siemaszko reprezentujący ECO Opole przed Mariuszem Rębiszem z firmy Ensol i Andrzejem Grzesikiem z Grupa Azoty ZAK S.A. JB Energetyka. Ogółem w Mistrzostwach Energetyków uczestniczyło blisko 70 zawodniczek i zawodników. Puchary, medale i nagrody dla energetyków fundowało RAFAKO S.A. Pełne wyniki zamieściliśmy na stronie Federacji Sportowej "Energetyk": http://fsenergetyk.com/wyniki-iv-mistrzostw-polski-energetykow-w-polmaratonie/

W rywalizacji o Puchar Prezes RAFAKO wśród pań najlepszą okazała się Magdalena Woskowska przed Pauliną Szymiczek i Gabrielą Sobczyk. W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Klinik przed Grzegorzem Bulendą i Janem Wilczkiem.

Pełne wyniki rywalizacji w półmaratonie o Puchar Prezes RAFAKO S.A.:

Kobiety:

1 WOSKOWSKA Magdalena                          01:52:56

2 SZYMICZEK Paulina                                    02:12:28

3 SOBCZYK Gabriela                                      02:26:46

Mężczyźni:

1 KLINIK Paweł                                               01:24:36

2 BULENDA Grzegorz                                    01:28:36

3 WILCZEK Jan                                               01:31:12

4 JEREMICZ Krzysztof                                   01:34:04

5 LAJTNER Mirosław                                     01:41:22

6 BARAN Ryszard                                          01:42:09

7 KOŁEK Michał                                             01:43:14

8 SZEWCZUK Zbigniew                                 01:43:52

9 GINALSKI Grzegorz                                    01:44:11

10 KRĘCISZ Krzysztof                                   01:45:41

11 RĘDZIAK Marcin                                        01:51:34

12 SZYMICZEK Radosław                             01:52:51

13 SIENKIEWICZ Piotr                                   02:04:27

15 SKOWRONEK Krzysztof                          02:07:07

« WSTECZ