Aktualność

Wizyta premier Beaty Szydło w Jaworznie 2 czerwca 2017

W czwartek, 1 czerwca, premier Beata Szydło złożyła wizytę na placu budowy nowego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Spotkanie odbyło się w związku z zaangażowaniem Polskiego Funduszu Rozwoju w realizację inwestycji,

W wydarzeniu udział wzięli także wiceprezesi RAFAKO S.A. - Krzysztof Burek, Jarosław Dusiło oraz Edward Kasprzak. Obecny był także Alfred Sień, wiceprezes spółki celowej E003B7.

Przy okazji wizyty, Prezes Rady Ministrów odwiedziła teren budowy nowego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno. - Budowa nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno zapewni nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale i nowe miejsca pracy. To także przykład mądrej polityki gospodarczej rządu. Inwestycja jest ekologiczna, oparta na nowoczesnych technologiach – powiedziała w trakcie spotkania Beata Szydło.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest RAFAKO S.A. Przedmiotem podpisanego 17 kwietnia 2014 roku kontraktu z firmą TAURON Wytwarzanie S.A. jest zaprojektowanie i wykonanie w formule „pod klucz” bloku energetycznego o mocy 910 MWe brutto na parametry nadkrytyczne. Powstający blok energetyczny opalany będzie węglem kamiennym.

Szczegółowe informacji znajdują się w portalu wnp.pl: link

Zdjęcia: RAFAKO S.A.

ZOBACZ WSZYSTKIE