komunikat-prasowy

Zawodnicy RAFAKO S.A. wystartowali w Triathlon Polska 2016 Bydgoszcz Borówno 16 september 2016

Pracownicy RAFAKO S.A., Paweł Klinik i Łukasz Kocurek, wzięli udział w Triathlon Polska 2016 Bydgoszcz Borówno, gdzie zmierzyli się indywidualnie z pełnym dystansem Ironman. W zawodach wystartowały również dwie sztafety raciborskiej Spółki, które pokonały dystans 1/2 Ironman oraz jego pełną formę. Bydgoskie zawody triathlonowe są najstarszymi w Polsce na dystansie długim, w których udział wzięło niemal 200 zawodników.

W niedzielę, 21 sierpnia, odbył się Triathlon Polska 2016 Bydgoszcz Borówno, w którym udział wzięli pracownicy raciborskiej Spółki. Łukasz Kocurek i Paweł Klinik pokonali najbardziej wymagający i prestiżowy dystans, a mianowicie cały Ironman. Tego dnia, zawodnicy zmierzyli się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. W ramach zawodów, odbyły się także Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie długim. 

Pierwszy z reprezentantów RAFAKO na mecie pojawił się Paweł Klinik, zajmując 30 miejsce Open  i osiągając czas 10:38:58. Natomiast w kategorii M – 30-39 zajął 22 miejsce. -  Jak na debiut, na tym prestiżowym dystansie, osiągnąłem bardzo dobry wynik. Przyznam, że zarówno pływanie, jak i odcinek kolarski pokonałem z dużo lepszym czasem, niż zamierzałem przed startem. Problemy zaczęły się natomiast w trakcie biegu. Przeceniłem swoje możliwości i druga połowa maratonu, był walką o dotarcie do mety marszobiegiem – wyjaśnił Paweł Klinik z RAFAKO. - Dodam także, że na dobry wynik, wpływ miała nasza wewnętrzna, zdrowa rywalizacja z Łukaszem Kocurkiem. W trakcie zawodów, wielokrotnie widzieliśmy się na trasie, przez co dopingowaliśmy i motywowaliśmy się do walki – mówił Paweł Klinik, który przyznał, że udział w zawodach o randze Mistrzostw Polski, były dla niego wielkim przeżyciem. -  Do tej pory startowałem w wielu zawodach triathlonowych, ale te były pierwszymi o randze Mistrzostw Polski. Niesamowity był dla mnie moment odegrania hymnu narodowego, przed startem. Coś pięknego.  Bardzo się cieszę, że wzięliśmy udział w tych zmaganiach. Naprawdę, daliśmy z siebie wszystko – podsumował P. Klinik. 

Kolejny z rafakowców do mety dotarł Łukasz Kocurek, który zajął 38 miejsce Open z czasem 10:53:23. W kategorii M 30-39 zajął 27 miejsce. – Zawody w Bydgoszczy, były moim debiutem na tak długim dystansie. Miesiąc wcześniej, w trakcie Enea Challenge Poznań, zmierzyłem się z 1 / 2 Ironman i to był mój największy wysiłek w życiu, który trwał nieco ponad 5 godzin, a w Bydgoszczy miałem podwoić dystans, co było ogromnym wyzwaniem. W trakcie przemierzania trasy starałem się utrzymywać tempo, ale także nie przesadzać. Był to mój pierwszy raz i do końca nie wiedziałem jak rozłożyć siły. Jednak dałem z siebie wszystko i dotarłem do mety, z satysfakcjonującym wynikiem – powiedział Łukasz Kocurek z RAFAKO S.A.  - Szczerze mówiąc, nie liczyłem na aż tak dobry rezultat czasowy. Według moich obliczeń przed zawodami, powinienem pokonać trasę w dużo ponad 11 godzin. Udało mi się dotrzeć do mety szybciej, niż zakładałem, co bardzo mnie cieszy i może świadczyć o tym, że długie dystanse mi odpowiadają – mówił Łukasz Kocurek, który przyznał, że trasa bydgoskich zawodów, nie należała do najłatwiejszych. –Trasa biegowa była bardzo dobra i dość szybka w przeciwieństwie do rowerowej, na której było pięć nawrotek tzw. „beczek”i aż cztery razy należało pokonać kilometrowy podjazd, co było dosyć wyczerpujące. Natomiast cała impreza, była bardzo pozytywnym przeżyciem. Bardzo się też cieszę, że startował Paweł Klinik, z którym co jakiś czas spotykaliśmy się na trasie i wzajemnie wspieraliśmy – podsumował rafakowiec. Obaj przedstawiciele raciborskiej Spółki planują już kolejne wyzwania triathlonowe, które jak zapewniają będą jeszcze trudniejsze.   
W bydgoskich zmaganiach, udział wzięły także dwie sztafety reprezentujące RAFAKO S.A.. Podobnie, jak obaj zawodnicy, z pełnym dystansem Ironman zmierzyli się Jakub Kuliś, Paweł Szot i Magdalena Woskowska. Natomiast Patrick Kurocik, Paweł Zalewski oraz Ryszard Baran walczyli na dystansie średnim, zwanym również połówką Ironman (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km bieg).

Warto także wspomnieć, że oprócz triathlonu, wielu pracowników RAFAKO S.A., ma na swoim koncie sukcesy sportowe w różnych dziedzinach; biegają w długodystansowych biegach ulicznych oraz górskich, w tym także w maratonach, startują w prestiżowych zawodach rowerowych, m.in. Skandia Maraton Lang Team, czy też w narciarskich mistrzostwach Polski organizowanych przez branżę energetyczną.

SEE ALL