Aktualność

Konferencja prasowa II RAFAKO Półmaraton Racibórz - prezentacja koszulek, medali i nagród 22 august 2016

W piątek, 18 sierpnia, w Domu Strzeleckim RAFAKO odbyła się konferencja prasowa II RAFAKO Półmaraton Racibórz z udziałem organizatorów oraz przedstawicieli firmy RAFAKO S.A., sponsora tytularnego imprezy. Podczas konferencji po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano koszulki startowe, medale oraz nagrody.

Blisko 800 biegaczy z kraju i zagranicy, w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia ustawi się na starcie II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Każdy ze startujących otrzyma m.in. okolicznościową koszulkę, a po pomyślnym zakończeniu biegu medal. Właśnie medale, koszulki startowe oraz główne nagrody, jakie będzie można wygrać w towarzyszącym biegowi konkursie prezentowano podczas konferencji prasowej. 

W konferencji wzięli udział organizatorzy wydarzenia, czyli Mirosław Lenk Prezydent Raciborza oraz jego zastępca Wojciech Krzyżek, a także Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu – Krzysztof Borkowski. Przy stole konferencyjnym zasiedli również wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A. Krzysztof Burek i Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A. Raciborska Spółka jest sponsorem tytularnym imprezy.

- Firma od lat bardzo dużą wagę przywiązuje do aktywności sportowej - wspiera w tym zarówno swoich pracowników, którzy uprawiają wiele dyscyplin sportowych i osiągają coraz lepsze rezultaty. Ponadto pomaga sportowcom wyczynowym, w tym najlepszym polskim zawodnikom, takim jak Justyna Kowalczyk, Ewa Bugdoł – Mistrzyni Europy w triathlonie długim, czy też bokserów z RAFAKO Hussars Poland - tu warto podkreślić, że jedynych dwóch pięściarzy, którzy reprezentowali nasz kraj na Olimpiadzie w Rio de Janeiro było właśnie z tej drużyny - mówił podczas konferencji prasowej II RAFAKO Półmaraton Racibórz Krzysztof Burek, wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A.

RAFAKO wspiera również wydarzenia sportowe. - W ubiegłym roku postanowiliśmy wesprzeć półmaraton, którego zostaliśmy sponsorem tytularnym. Impreza okazała się wielkim sukcesem, więc kontynuujemy to przedsięwzięcie. Wzorem ubiegłego roku, w ramach półmaratonu odbędą się też Mistrzostwa Polski Energetyków i mam nadzieję, że na stałe wpiszą się w kalendarz sportowych wydarzeń branży energetycznej. Rok temu nasza drużyna je wygrała, mam nadzieję, że w tym roku powtórzy sukces- dodał Krzysztof Burek.

Organizacja tak dużej imprezy, to nie lada wyzwanie, ale pierwsza edycja okazała się sukcesem pod względem sportowym i organizacyjnym, dlatego organizatorzy kontynuują swoje dzieło. - Wzorem ubiegłego roku, chcemy, aby było to wydarzenie szczególne, nie tylko w kalendarzu raciborskich imprez, ale na sportowej mapie Polski. Ogromnie cieszą nas pozytywne opinie, jakie słyszeliśmy po biegu. Licznie uczestniczyli w nim zawodnicy z całej Polski, a nawet zagranicy. Już widzimy, że II edycja również spotkała się z wielkim zainteresowaniem biegaczy z kraju i zagranicy. Prawie 800 osób zapisanych i z dnia na dzień przybywa biegaczy. To naprawdę jest powód do zadowolenia, zwłaszcza, że mówimy o półmaratonie, czyli ponad 21 kilometrów do pokonania. Wymaga to już odpowiedniego przygotowania, doświadczenia oraz sporego wysiłku – podkreślał Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. 

Racibórz słynie z długich tradycji sportowych. Od 9 lat rok rocznie Miasto organizuje Bieg bez granic, Bieg Twardziela, Bieg Profilaktyczny czy Bieg Nadodrzański, a także inne wydarzenia sportowe. Kolejnym ważnym punktem na sportowej mapie miasta jest półmaraton. 

Podczas piątkowej konferencji odbył się premierowy pokaz koszulek i medali dla biegaczy oraz nagród rzeczowych, jakie będzie można zdobyć w konkursie towarzyszącym biegowi. - Tym razem osoby, które ukończą cały dystans nie otrzymają tradycyjnego krążka, a medal łączony. Pierwszą jego część można było zdobyć finiszując w majowym Biegu bez Granic, albo uczestnicząc w Mini RAFAKO Półmaratonie. Drugą kończąc cały dystans półmaratonu w zakładanym czasie - tłumaczył Wojciech Krzyżek, wiceprezydent Raciborza. - Koszulki dla zawodników mają kolor biały, a aplikację na nich zaprojektowała 14-letnia Wiktoria Sinszek, dla której m.in. podczas półmaratonu będą zbierane pieniądze. Wiktoria jest już po operacji nóg, ma duże szanse, aby samodzielnie chodzić, jednak potrzebuje kosztowne ortezy i intensywną rehabilitację. W przyszłości chciałaby być kosmetyczną, stąd te pomalowane ręce na koszulce – dodał Wojciech Krzyżek. Ponadto na przodzie koszulki umieszczony został znaczek przyznanego wyróżnienia „Złoty Bieg”. Na odwrocie koszulki znajduje się nadruk przedstawiający logo półmaratonu. Na rękawach zaś logo sponsora tytularnego- RAFAKO oraz symbol Raciborza-  zabytkowa Baszta. 

Wojciech Krzyżek przedstawił też najważniejsze informacje na temat wydarzenia. Oprócz zawodników z całej Polski start w raciborskim półmaratonie zapowiedzieli też Czesi, Niemcy, Węgrzy, Francuzi, Ukraińcy czy Kenijczycy. Obecność obcokrajowców na takich zawodach podnosi ich rangę. 

Na uwagę zasługuje także pomysł Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, który również przyłączył się do wsparcia półmaratonu. Wzorem ubiegłej edycji do numeru startowego przypinana będzie kropelka, którą będzie można „wykupić” za przysłowiową złotówkę. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny.

Warto przypomnieć, że w tym roku akcentem charytatywnym zajęło się Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu, które do specjalnych puszek będę zbierać datki na leczenie i rehabilitacje dwójki raciborzan – Wiktorii i Jurka. Dodatkowo o godz. 9.00 odbędzie się bieg charytatywny na 2 km – Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, w którym uczestniczyć mogą wszyscy chętni. Dochód z wpisowego, które wynosi zaledwie 20 zł, w całości przekazany zostanie potrzebującym. W portalu Allegro, trwa również licytacja Pakietu Startowego z nr 1: http://allegro.pl/numer-startowy-1-w-ii-rafako-polmaratonie-raciborz-i6404966615.html.

II RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko bieg na ponad 21 km, ale też wspaniała impreza dla całych rodzin. W ramach odbywającego się pikniku wystąpią artyści z Raciborskiego Centrum Kultury, gry i zabawy dla najmłodszych. Dmuchany plac zabaw, porady dietetyków, trenerów personalnych, Fotobudka czy masaże. 

W ramach półmaratonu odbywać się będą również II Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. – Historia Mistrzostw Polski Energetyków jest tak samo długa, jak historia raciborskiego półmaratonu, albowiem wcześniej energetycy nie mieli okazji rywalizować o tytuł Mistrza Polski w Półmaratonie. Brać energetyczna jest bardzo usportowiona, więc kolejna impreza w kalendarzu zawodów dla energetyków bardzo ucieszyła biegaczy z naszej branży. Wierzymy zwłaszcza w zawodników z RAFAKO, którzy stanowią najliczniejszą grupę w gronie osób zgłoszonych do II Mistrzostw Polski Energetyków. RAFAKO jest gospodarzem i organizatorem tych Mistrzostw, a partnerem Federacja Sportowa Energetyk. Poza tym przewidujemy również oddzielną klasyfikację dla pracowników naszej firmy, którzy rywalizować będą o Puchar RAFAKO w Półmaratonie w kategorii kobiet i mężczyzn - powiedział Piotr Karaś, Dyrektora Biura Marketingu RAFAKO S.A. Partnerem biegu jest Federacja Sportowa „Energetyk”, zrzeszająca sportowców z firm związanych z branżą energetyczną.

Przypomnijmy, że nagrody za zwycięstwo w II RAFAKO Półmaraton Racibórz są wyjątkowo atrakcyjne. I miejsce w klasyfikacji generalnej warte jest 2000 zł. Kolejne to: 1500 zł, 1000 zł, 600 zł, 500 zł oraz 400 zł (dla zdobywcy VI miejsca). Poza nagrodami pieniężnymi na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe. Atrakcyjne nagrody mogą wygrać także inni zawodnicy, którzy wezmą udział w konkursie promocyjnym, organizowanym w ramach wydarzenia. Do wygrania są zegarek sportowy Garmin, telewizor i stylowy rower.

 

 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ