Aktualność

Tomasz Jabłoński- nadzieja polskiego boksu na olimpijskie złoto 9 august 2016

Trwają letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Jak na razie na koncie polskiej reprezentacji jest jeden brązowy medal. Jednak każdy ze startujących zawodników marzy o najważniejszym trofeum. Wśród nich jest także bokser Tomasz „Pantera” Jabłoński (-75 kg). Już dziś w nocy, 9 sierpnia, kapitan teamu RAFAKO Hussars Poland rozpocznie walkę o olimpijski medal. Pojedynek transmitować będzie TVP 1 o godz. 23.00.

Miesiące morderczych treningów, rygorystyczna dieta, intensywne sparingi oraz występy w lidze World Series of Boxing dały 28-letniemu Tomaszowi Jabłońskiemu z Gdyni przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. Kapitan teamu RAFAKO Hussars Poland wielokrotnie w wywiadach powtarzał, że cel ma tylko jeden – zdobyć olimpijskie złoto. Czy spełni swoje największe marzenie, a zarazem przerwie złą passę polskich bokserów, którzy na olimpijski krążek czekają od 1992 r.? Pierwszym krokiem ku temu będzie jego wtorkowy pojedynek z Daniele Lewisem z Australii. Walkę transmitować będzie TVP 1 o godz. 23.00.


W Rio Polskę, a zarazem team sponsorowany przez RAFAKO S.A., reprezentował jeszcze Igor Jakubowski (-91kg). Mimo jego bardzo dobrych występów w lidze WSB oraz fenomenalnej walki w Baku podczas kwalifikacji do IO, w samym Rio nie dał rady przeciwnikowi. Swoją pierwszą walkę w olimpijskim ringu przegrał na punkty z Brytyjczykiem Lawrence Okoliem. Pojedynek odbył się w sobotę, 6 sierpnia, w dzień 24 urodzin pięściarza z Konina. 


Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski na co dzień związani są z drużyną RAFAKO Hussars Poland, której sponsorem jest firma z Raciborza. Jest to kolejny „raciborski” akcent podczas tegorocznych Igrzysk. Warto dodać, że w gronie najlepszych sportowców świata znajduje się pochodząca z Rybnika, a mieszkająca w Raciborzu siatkarka plażowa Monika Brzostek, która gra w parze z Kingą Kołosińską. Polskie zawodniczki rywalizację rozpoczęły w niedzielę, wygrywając z parą z USA Lauren Fendrick/Brooke Sweat 2:1. We wtorek zmierzą się z rywalkami z Rosji. W Rio jest też Justyna Święty, raciborska lekkoatletka w biegu na 400 metrów. Po raz pierwszy pobiegnie w sobotę, 13 sierpnia o godz. 16.00 oraz Niemiec pochodzący z Raciborza zapaśnik Denis Kudla (kat. do 85 kg).

Wszystkim polskim sportowcom życzymy powodzenia! 

Więcej informacji można znaleźć w Centrum prasowym « WSTECZ