Sponsoring

RAFAKO S.A. wspiera sport zarówno lokalny, jak i ten z najwyższej światowej półki.

Firma od 2005 roku jest dumnym sponsorem najlepszej biegaczki narciarskiej świata Justyny Kowalczyk, złotej medalistki olimpijskiej, multimedalistki Mistrzostw Świata i Polski, czterokrotnej zwyciężczyni prestiżowych zawodów biegowych Tour de Ski oraz pięciokrotnej zdobywczyni tytułu Najlepszego Sportowca Polski.

Od 2009 roku czyli od samego początku jesteśmy też głównym sponsorem Biegu na Igrzyska, imprezy będącej cyklem zawodów dla dzieci i młodzieży chcących iść w ślady Justyny Kowalczyk, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Sportu, PZN oraz samej Justyny Kowalczyk, która powstała również dzięki naszemu zaangażowaniu. W obecnym sezonie, 2016 r. RAFAKO nie jest już głównym sponsorego przedsięwzięcia, a jego partnerem.

Od 2012 roku wspieramy jako sponsor główny Ewę Bugdoł, najlepszą polską triathlonistkę na dystansie długim. Ewa już jest medalistką Mistrzostw Europy i zajmuje czołowe miejsca w mistrzostwach naszego globu oraz zawodach cyklu Ironman.

Również od 2012 roku RAFAKO jest głównym sponsorem projektu Hussars Poland, drużyny bokserów występującej w lidze WSB. Rok później raciborska Spółka została sponsorem tytularnym, a team zmienił nazwę na RAFAKO Hussars Poland. Pod taką nazwą rozpoczął kolejny sezon rozgrywek ligowych. Zespół pięściarzy uważany jest za nadzieję polskiego boksu. Liczymy na to, że wśród zawodników hussari znajdują się przyszli mistrzowie olimpijscy..
 
RAFAKO wspiera także lokalny sport, w tym drużynę siatkarską AZS RAFAKO Racibórz, klub piłkarski KS RAFAKO, klub kolarstwa górskiego RAFAKO MTB Team oraz zawodników i drużyny reprezentujące naszą firmę na różnorodnych ogólnopolskich i branżowych zawodach sportowych..