O NAS

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec wywalczyły brąz na MŚ w Falun

Justyna Kowalczyk wraz z Sylwią Jaśkowiec w sprincie drużynowym spisały się wyśmienicie i zajęły trzecie miejsce na podium Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbywają się w szwedzkim Falun. Narciarki wywalczyły w tegorocznych mistrzostwach  pierwszy medal dla Polski!

To był niesamowity, pełen emocji bieg. Po zajęciu czwartego miejsca w sprincie techniką klasyczną, na Mistrzostwach Świata w Falun przyszedł czas na sprint drużynowy w formie sztafety, składający się z sześciu biegów po 1,2 km każdy. W finale na starcie stanęły reprezentacje dziesięciu państw: Finlandii, Francji, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i USA.

Polski duet - Sylwia Jaśkowiec i sponsorowana przez RAFAKO S. A. Justyna Kowalczyk, już podczas eliminacji zaprezentował wysoką formę. W półfinale zawodnuczki zajęły drugie miejsce, tracąc do Norweżek jedyne 0,15 s.

W samym finale o srebro i brąz walczyły Polki, Szwedki oraz Niemki. Norweżki w składzie Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg były już w tym czasie daleko poza zasięgiem swoich rywalek. Jeszcze sto metrów przed metą biegnąca na ostatniej zmianie Sylwia Jaśkowiec była druga, ale ostatecznie została wyprzedzona przez Szwedkę. Do triumfujących na podium Norweżek brakło Polkom 8,48 sekund, natomiast do Szwedek – 0,31 s.

Brązowy medal to niesamowite osiągnięcie w historii polskich biegów narciarskich. Jest to pierwszy w historii polski medal Mistrzostw Świata w tej konkurencji. 32-letnia biegaczka narciarska ma ich łącznie w dorobku osiem (dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe). Współzawodniczka J. Kowalczyk, S. Jaśkowiec, nigdy wcześniej nie stanęła na podium imprezy takiej rangi.
„Uwierzyłyśmy, że jesteśmy tam, gdzie być powinnyśmy. Wiedziałyśmy, że jesteśmy w stanie walczyć w Falun o medal. Byłyśmy dobrze przygotowane, byłyśmy w gronie faworytek i po prostu zrobiłyśmy swoje” - oświadczyła po zawodach dumna z wyniku Justyna Kowalczyk.

Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!