O NAS

Rywalizacja w Davos

W ubiegły weekend, odbyły się trzecie już zawody w ramach Pucharu Świata 2014/15. Gospodarzem było tym razem szwajcarskie Davos.

13 grudnia, w pierwszym dniu rywalizacji odbył się bieg narciarski stylem klasycznym na 10 km. Justyna Kowalczyk zajęła w nim siódmą pozycję. Na miejscu pierwszym znalazła się Norweżka Therese Johaug, której udało się zwyciężyć nad swoją rodaczką, Marit Bjoergen i reprezentantką Finlandii, Kerttu Niskanen.
Jak czytamy na oficjalnej stronie (www.justyna-kowalczyk.pl)  zawodniczka swój występ skomentowała krótko: „To był bardzo trudny bieg”.

Natomiast w niedzielę, 14 grudnia, wspierana przez RAFAKO S.A. biegaczka narciarska zajęła 53. miejsce nie przechodząc tym samym kwalifikacji sprintu techniką dowolną.
Od zwyciężczyni kwalifikacji, reprezentantki Norwegii Ingvild Flugstad Oestberg, dzieliło ją 14,64 s. Rywalizację wygrała inna Norweżka, Therese Johaug, dla której było to drugie zwycięstwo w ten weekend.

Jeszcze przed niedzielnymi zawodami podopieczna Aleksandra Wierietelnego na swoim oficjalnym Fanpage opublikowała wpis: „Dzisiaj po raz ostatni w tym roku wystartuję w Pucharze Świata. To był bardzo ciężki rok. Cieszę się, że się kończy (...)”.
Zawodniczka zapowiedziała także swój udział w Hochfilzen (Alpen Cup) oraz w Tour de Ski. Oznacza to, że Justyna Kowalczyk nie wystartuje już w dwóch konkursach Pucharu Świata, które odbędą się 20 i 21 grudnia w Davos.

Tour de Ski rozpoczyna się 3 stycznia 2015 r. w niemieckim Oberstdorfie. Pierwszymi zawodami będzie bieg na 4 kilometry stylem dowolnym.