O NAS

ZAKSA w półfinale Pucharu CEV

Siatkarze ZAKSY awansowali do półfinału Pucharu CEV. Po zwycięstwie w trzech setach nad drużyną CAI Teruel we własnej hali, kędzierzynianie wygrali również w Hiszpanii 3:1 (25:23, 28:26, 26:28, 25:23).

Goście z Polski rozpoczęli mecz bardzo dobrze. W pierwszym secie szybko uzyskali kilkupunktową przewagę (8:4, 21:17), której nie oddali do końca. Siatkarze z Teruel dopiero w końcówce odrobili dwa oczka, ale to było za mało, żeby odebrać ZAKSIE zwycięstwo.

Druga odsłona była o wiele bardziej wyrównana. Tym razem gospodarze przejęli inicjatywę na początku, ale wraz z upływem czasu do głosu doszli kędzierzynianie. Na drugiej przerwie technicznej nasz zespół miał już cztery punkty zaliczki, ale po chwili stanął i zrobiło się nerwowo. Hiszpanie doprowadzili do remisu w końcówce, ale przy stanie po 26 dwie kolejne akcje wygrała ZAKSA.

Dwie wygrane partie zapewniły siatkarzom z Kędzierzyna-Koźla awans do kolejnej rundy i spowodowały rozluźnienie w szeregach trójkolorowych. Na dodatek trener Sebastian Świderski dał odpocząć niektórym graczom. W miejsce Łukasza Wiśniewskiego na parkiecie pojawił się Wojciech Kaźmierczak, a Dicka Kooya zastąpił Michał Ruciak. Ekipa z Teruel szybko odskoczyła na 8:3, ale przyjezdni ochłonęli i zaczęli odrabiać straty. Po drugiej przerwie technicznej ZAKSA wyszła nawet na prowadzenie, a losy odsłony znów rozstrzygnęły się w końcówce, ale tym razem lepsi byli rywale.

W czwartym secie w szeregach ZAKSY pojawili się na stałe kolejni zmiennicy – Lucasa Loha zastąpił Krzysztof Zapłacki, a Dominika Witczaka – Kay van Dijk. Drużyna CAI prowadziła przez dłuższy czas (16:13, 21:19), ale decydujące akcje rozstrzygnęli na swoją korzyść goście i tym samym przypieczętowali swój sukces.
W półfinale ZAKSA zmierzy się z drużyną Energy T.I. Diatec Trentino. Włosi dwukrotnie, po tie-breakach, pokonali Knack Roeselare. W drugim meczu Volley Lennik zagra z Dynamem Moskwa.

ZAKSA: Dominik Witczak, Dick Kooy, Lucas Loh, Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Ruciak, Kay van Dijk, Krzysztof Zapłacki, Wojciech Kaźmierczak

CAI: Danijel Galic, Marc Altayo, Victor Manuel Viciana, Dmytro Miszczuk, Francisco Jose Ruiz, Juan Carlos Barcala, Oscar Rodriguez (libero) oraz Jesus Danian Chourio, Maximo Torcello, Jose Rojas.

Źródło: ZAKSA KĘDZIERZYN- KOŹLE