O NAS

Faza zasadnicza zakończona zwycięstwem ZAKSY

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla potrzebowali niewiele ponad godzinę, by odprawić w trzech setach BBTS z Bielska-Białej. Dla naszego zespołu był to generalny sprawdzian przed walką w play-off. A tu czeka na ZAKSĘ Skra Bełchatów.

Pojedynek ZAKSY z BBTS-em był jednostronnym widowiskiem. W pierwszej partii, po akcjach Dicka Kooya, gospodarze błyskawicznie odskoczyli na 6:2. Skuteczny na skrzydle był Dominik Witczak, a gdy dwa błędy popełnił Jose Luis Gonzales, to przewaga naszego zespołu urosła do siedmiu oczek (12:5). Kędzierzynianie grali spokojnie, a że przeciwnik nie prezentował nic wielkiego, to na parkiecie brakowało emocji. Wysokiego prowadzenia miejscowi nie oddali do końca.

Przed drugim setem trener Piotr Gruszka dokonał zmian w składzie, ale jego podopieczni nadal byli tłem dla dobrze dysponowanych zawodników z Kędzierzyna-Koźla. Po asie serwisowym Kooya było 7:3. Później pojedynczym blokiem popisał się Krzysztof Rejno, a Paweł Zagumny punktował bezpośrednio z zagrywki i przewaga urosła do sześciu punktów (11:5). Kiedy kolejny skuteczny blok postawił Rejno ZAKSA prowadziła już 15:6. W końcówce miejscowi wygrali kilka akcji z rzędu, a decydujący punkt zdobył Kay van Dijk.

W trzeciej odsłonie gra się wyrównała, ale to dlatego, że w składzie ZAKSY nie było już: Witczaka, Zagumnego, Wiśniewskiego i Kooya. BBTS prowadził na początku 4:2 i 6:5. Później wynik oscylował wokół remisu (10:10, 14:14). Przy stanie po 16 Lucas Loh posłał asaa, a po chwili Nimir Abdel Aziz uderzył z drugiej piłki, a van Dijk wykorzystał kontrę i było 20:17. Kiedy dwukrotnie na blok trójkolorowych nadział się Wojciech Ferens, kędzierzynianie mieli już pięciopunktową zaliczkę (22:17). Mecz zakończył ze skrzydła van Dijk.

ZAKSA: Paweł Zagumny, Dominik Witczak, Lucas Loh, Dick Kooy, Krzysztof Rejno, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Nimir Abdel-Aziz, Kay Van Dijk, Wojciech Kaźmierczak, Krzysztof Zapłacki, Michał Ruciak.
BBTS: Bartłomiej Neroj, Wojciech Ferens, Jose Luis Gonzales, Wojciech Sobala, Bartosz Buniak, Sergiej Kapelus, Michał Dębiec (libero), Przemysław Czauderna (libero) oraz Michał Błoński, Grzegorz Pilarz, Łukasz Polański.
 

Źródło: ZAKSA Kędzierzyn- Koźle