O NAS

ZAKSA zwyciężyła w Radomiu

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pokonali na wyjeździe drużynę Cerradu Czarnych Radom w trzech setach. Dramatyczna był pierwsza partia, która trwała 43 minuty! MVP spotkania wybrany został Lucas Loh.

Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszej przerwie technicznej zdobyli trzy punkty z rzędu. Czarni prowadzili 11:8, 14:11, a nawet 18:14. Kędzierzynianie zbliżyli się na punkt (20:21), ale wtedy skutecznie zaatakował Mikko Oivanen, Michał Kędzierski posłał asa serwisowego, a Wojciech Żaliński dał Czarnym setbola (24:21). ZAKSA nie rezygnowała i po „krótkiej” Łukasza Wiśniewskiego oraz blokach Dicka Kooya i Nimira Abdel-Aziza, to kędzierzynianie wyszli na prowadzenie 25:24. Na parkiecie rozgorzała twarda walka. Przy remisie po 34 Oivanen posłał zagrywkę w aut, a w kolejnej akcji Kooy wykorzystał kontrę i po 43 minutach walki goście objęli prowadzenie.

Nasi siatkarze poszli za ciosem i na początku drugiej odsłony szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (9:4). Jednak po kilku blokach i kontratakach miejscowi doprowadzili do remisu 11:11. ZAKSA odzyskała przewagę po drugiej przerwie technicznej, gdy w polu zagrywki stanął Dominik Witczak. Skuteczna kontra, a później as serwisowy naszego atakującego i blok trójkolorowych na Jakubie Wachniku dały wynik 20:16. Jeszcze Oivanen próbował poderwać swoich kolegów, ale decydujące piłki skończyli Lucas Loh i Kooy.

W trzeciej odsłonie gospodarze próbowali jeszcze dotrzymywać kroku rywalom. Głównie dzięki akcjom Daniela Plińskiego i Oivanena przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu. W końcu potężnymi serwisami popisali się Jurij Gladyr i Witczak, a ten drugi wykorzystał kontrę i ZAKSA miała czteropunktową zaliczkę (20:16). Ekipa z Radomia walczyła do końca. Jeszcze po asie serwisowym Bartłomieja Bołądzia traciła tylko oczko (21:22), ale kolejne akcje wygrali kędzierzynianie. Meczbola dała nam zagrywka Pawła Zagumnego, a ostatni punkt zdobył Loh.

Czarni: Daniel Pliński, Dirk Westphal, Mikko Oivanen, Lucas Kampa, Michał Ostrowski, Wojciech Żaliński, Adam Kowalski (libero) oraz Bartłomiej Bołądź, Michał Kędzierski, Jakub Wachnik, Jacek Ratajczak
ZAKSA: Paweł Zagumny, Dick Kooy, Dominik Witczak, Lucas Loh, Jurij Gladyr, Paweł Zatorski (libero) oraz Nimir Abdel-Aziz, Wojciech Kaźmierczak.

Źródło: ZAKSA KĘDZIERZYN- KOŹLE