O NAS

MKS Banimex Będzin lepszy w tie breaku

W meczu 20. kolejki PlusLigi, MKS Banimex Będzin pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Mecz w Sosnowcu – hala w Będzinie nie spełnia wymogów PlusLigi – rozpoczął się dla naszych zgodnie z planem. ZAKSA od początku dominowała. Po blokach Krzysztofa Rejno odskoczyła na 7:3, a gdy Dominik Witczak skończył dwie kontry, a gospodarze popełnili dwa błędy, było już 18:13. W końcówce przyjezdni przyspieszyli i pewnie triumfowali do 18.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. Goście sprawiali wrażenie, jakby zupełnie opadli z sił. W ich grze sporo było niedokładnych zagrań, co skrzętnie wykorzystali rywale. Banimex uzyskał kilkupunktowe prowadzenie po pierwszej przerwie technicznej, a później je tylko powiększył.

Na początku trzeciej partii gospodarze prowadzili 9:3 i zapowiadało się na wielkie lanie kędzierzynian. Wejście Pawła Zagumnego nieco uporządkowało grę po stronie ZAKSY. Nasz zespół odrobił straty i doprowadził do remisu 18:18. Gdy Witczak popisał się asem serwisowym, było nawet 22:21. W zaciętej końcówce, przy remisie po 25, Mikołaj Sarnecki punktował ze skrzydła, a w ostatniej akcji został zablokowany Witczak.

Podopieczni Sebastiana Świderskiego w czwartej partii przypomnieli sobie, jak się gra w siatkówkę. Dwie punktowe zagrywki Dicka Kooya oraz blok na Michale Żuku dały im pięciopunktową zaliczkę (13:8, 16:11). Jeszcze w końcówce Miłosz Hebda próbował nadgonić zagrywkami, ale ZAKSA doprowadziła do tie-breaku.

Decydujący set kędzierzynianie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale za moment stanęli. Od stanu 5:5 siatkarze z Będzina wygrali cztery akcje z rzędu. Goście zamiast walczyć do końca, spuścili głowy, a ostatnie chwile meczu to popis Żuka, który wykorzystał cztery kontry.

MKS: Mikołaj Sarnecki, Michał Żuk, Maciej Pawliński, Mariusz Gaca, Tomasz Kowalski, Sebastian Warda, Robert Milczarek (libero) oraz Miłosz Hebda, Jakub Oczko, Grzegorz Wójtowicz, Adrian Hunek
ZAKSA: Dick Kooy, Lucas Loh, Łukasz Wiśniewski, Dominik Witczak, Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Michał Ruciak (libero), Jurij Gladyr (libero) oraz Paweł Zagumny, Krzysztof Zapłacki, Kay van Dijk.

Źródło: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE