O NAS

Mistrz Polski pokonany

Miłą niespodziankę na koniec roku sprawili sobie i swoim sympatykom siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. ZAKSA pokonała w trzech setach mistrzów Polski z Bełchatowa. MVP spotkania wybrany został Dick Kooy, ale i gra pozostałych zawodników zasługuje na szczególne słowa uznania. Pojedynek ze Skrą cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców i mediów. Radosne miny, po końcowym gwizdku sędziego, mieli tylko sympatycy zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

To był bez wątpienia najlepszy występ podopiecznych Sebastiana Świderskiego w tym sezonie. Gospodarze we wszystkich statystykach wypadli lepiej od rywali, a szczególnie imponowali w grze blokiem i zagrywce. Na dyspozycję trójkolorowych nie wpłynęła nawet kontuzja Michała Ruciaka. Nasz kapitan w pierwszym secie zderzył się pod siatką z Michałem Winiarskim i ze stłuczonym mięśniem uda prawej nogi opuścił parkiet. Bardzo dobrze zastąpił go Lucas Loh.

Początek meczu był wyrównany. Walka punkt za punkt w pierwszej partii trwała do stanu po 18. Wtedy w polu zagrywki stanął Dick Kooy i się zaczęło. Holender zaliczył trzy asy serwisowe i wykorzystał kontratak. Dwie krótkie ze środka skończył Jurij Gladyr, Paweł Zagumny zablokował Mariusza Wlazłego, a goście do końca partii nie wygrali już ani jednej akcji.

W kolejnej odsłonie gracze ZAKSY poszli za ciosem. Seria potężnych zagrywek Dominika Witczaka dała im prowadzenie 5:1. Bełchatowianie tylko raz zbliżyli się na dwa oczka (11:13), ale później przewaga miejscowych znów była wyraźna. Paweł Zagumny swoim rozegraniem często gubił blok, a Kooy i Witczak byli nie do zatrzymania na skrzydłach.

Trzeci set wyglądał podobnie. Miejscowi na początku wypracowali kilkupunktową przewagę, która po dwóch asach serwisowych Gladyra wynosiła 9:4. Na drugą przerwę techniczną nasz zespół schodził prowadząc sześcioma punktami. Punktowy blok Wojciecha Kaźmierczaka, kolejne kontry Kooya i Witczaka, a także błędy własne siatkarzy z Bełchatowa przesądziły o gładkiej wygranej ZAKSY w tej partii i całym meczu.

ZAKSA: Michał Ruciak, Paweł Zagumny, Dick Kooy, Jurij Gladyr, Wojciech Kaźmierczak, Dominik Witczak, Paweł Zatorski (libero) oraz Lucas Loh, Krzysztof Rejno, Nimir Abdel-Aziz
Skra: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Facundo Conte, Karol Kłos, Nicolas Uriarte, Andrzej Wrona, Ferdinand Tille (libero) oraz Nicolas Marechal, Srecko Lisinac, Kacper Piechocki, Aleksa Brdović.

Źródło: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE