V Turniej Dzikich Szóstek o Puchar Wójta Gminy Lyski

W sobotę, 5 października w godzinach od 15.00 do 20.30 na obiekcie ORLIK 2012 w Lyskach, Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” działający przy Gimnazjum zorganizował V Edycję Turnieju Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Lyski „Dzikie Szóstki – Lyski 2014”.

Regulaminowymi wymogami uczestnictwa w turnieju było ukończenie 16 roku życia zawodników oraz nadanie swojej drużynie nazwy. Dodatkowo w turnieju mogły brać udział tylko osoby, które obecnie nie uczestniczą w rozgrywkach ŚLZPN. Ostatecznie udział w zawodach wzięło aż sześć drużyn: WINNER TEAM, BOGUNICE, OSTATNI STOJA,  GALAKTIKOS, BAD BOYS, GRUPA ROZRYWKOWA.

Ze względu na rekordową ilość zespołów i ograniczony czas, drużyny zostały, w wyniku losowania, podzielone na dwie grupy, w których zagrały „każdy z każdym”. Następnie, po rozgrywkach grupowych zespoły, które zajęły trzecie miejsca zagrały o piątą lokatę. Natomiast, drużyny z drugiego miejsca powalczyły o trzecie miejsce, a „jedynki” zagrały w finale. Przed pierwszym gwizdkiem drużyny ustaliły, że każdy mecz będzie trwał 24 minuty (2x12 minut) i krótka przerwa na zmianę połówek.

Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy drużyną Bad Boys a zespołem Winner Team, który jako jedyny w turnieju wystąpił po raz trzeci, a w edycji 2012 zajął pierwsze miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla tych pierwszych. Zwycięzcą tej grupy zostali Galaktikos, którzy zdecydowanie wygrali swoje mecze 6:0 i 2:0. W drugiej grupie dominowali Ostatni Stoja wygrywającswoje mecze 5:1 z Grupą Rozrywkową oraz 4:1 Bogunicami. Bardzo dobrym i emocjonującym meczem było spotkanie nr 3 w grupie drugiej, gdzie pachniało już remisem 3:3 i rzutami karnymi. Stawką tego meczu było zajęcie II miejsca w grupie i mecz o trzecie miejsce. Lepszymi w samej końcówce okazał się najmłodszy team turnieju Grupa Rozrywkowa, zdobywając w samej końcówce gol na miarę awansu do najlepszej czwórki rozgrywek.

W fazie walki o miejsca w pierwszym meczu Winner-si zapewnili sobie V miejsce dosyć gładko wygrywając 4:0 z Bogunicami, którzy niestety wyszli na boisko znacznie osłabieni brakiem kapitana, który we wcześniejszym meczu uległ kontuzji. W spotkaniu o III miejsce było dość gorąco. Mecz był bardzo wyrównany i w regulaminowym czasie zakończył się remisem. W między czasie w wyniku zderzenia z własnym obrońcom  bramkarz Boy-sów uległ kontuzji i musiał opuścić boisko, co niestety także osłabiło drużynę. W rzutach karnych mimo braku etatowego golkipera Boy-si okazali się lepsi od Grupy Rozrywkowej, którzy pudłując w pierwszym rzucie karnym nie odrobili strat i musieli zadowolić się IV miejscem.

Mecz finałowy jeszcze przed rozpoczęciem wzbudzał emocje. Drużyny te wygrały w swoich grupach zdecydowanie. Pierwszą bramkę zdobyli Galaktikos. Ostatni Stoja nie załamali się zdobywając jeszcze przed przerwą bramkę wyrównującą. Później dwie następne bramki zdobyli ci pierwsi i wydawało się, że jest po meczu. Dość nieoczekiwanie, po błędzie bramkarza Galaktikos, który wyszedł za daleko w pole ci drudzy zdobyli drugą bramkę dając nadzieję na wyrównanie. Niestety, zabrakło czasu. Tym sposobem w V edycji Turnieju Dzikich Szóstek triumfatorem został zespół Galaktikos.

Królem strzelców z dorobkiem 7 bramek został Błażej Rusok z zespołu Galaktikos, który strzelił dwie bramki więcej od Tomasza Wojaczka z zespołu Ostatni Stoja i trzy od Szymona Kołka z Winner Team. Turniej sędziował pan Mateusz Hajduczek, za co mu bardzo dziękujemy.

Przy wyśmienitej i wymarzonej pogodzie, uczestnicy turnieju dopingowani byli przez dość licznie zgromadzoną publiczność. Po podsumowaniu Wójt Gminy Lyski Grzegorz Gryt oraz Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Bogusław Adamczyk wręczyli każdemu uczestnikowi pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem drużyny oraz puchary i nagrody w postaci piłek, koszulek oraz rękawic bramkarskich. Fundatorem pucharów oraz nagród był Urząd Gminy w Lyskach. Organizacje turnieju została sfinansowana z wpłat wpisowego drużyn oraz ze środków Urzędu Gminy Lyski  i UKS „GRACZ” a także dzięki darczyńcom, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

WYNIKI:

     1. GALAKTIKOS
     2. OSTATNI STOJA
     3. BAD BOYS!
     4. GRUPA ROZRYWKOWA
     5. WINNER TEAM
    6.  BOGUNICE

 Na listę strzelców wpisali się: Łukasz Hanusek 3 bramki i Łukasz Kuczera 1 bramka z Galaktikos, Adam Jureczko, Jakub Gaweł i Dawid Pilniokpo 1 bramce  z Bogunic, Bartłomiej Rygiel i Paweł Papierok po 2 bramki z Ostatni Stoja, Kamil Bugdol i Dawid Siedlarz po 2 bramki, Denis Malgram 1 bramka z Grupa Rozrywkowa, Marcin Rosół i Dawid Węglorz po 1 bramce z Bad Boys.

Źródlo: UKS Gracz Lyski