Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt FEMINA CUP 2014

Po raz czwarty zorganizowano Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Starosty Rybnickiego „FEMINA CUP 2014”. Zgodnie z regulaminem obowiązującym od kilku lat w turnieju uczestniczą jedynie dziewczęta klas I i II gimnazjum.

Tegoroczne rozgrywki przeprowadzone zostały 21 maja 2014 roku na boisku „Orlik 2012” mieszczącym się przy gimnazjum w Lyskach. Gości oraz gospodarzy powitał skwar lejący się z nieba, co utrudniało i podwójnie osłabiało zawodniczki w czasie rozgrywanych meczów. Dziewczęta jednak się nie poddały i zacięcie walczyły o każda piłkę.

Do zawodów zgłosiły się gimnazja z Kornowaca, Jankowic, Rud, Piec oraz Lysek. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, czyli odbyło się 10 meczów. Zespoły liczyły max do 12 zawodniczek: bramkarz + 5 zawodniczek w polu i zawodniczki rezerwowe.

Czas gry wynosił 2x7 minut. Zwycięzca meczu otrzymywał 3 punkty, za remis 1 punkt, porażka, niestety kończyła się zerowym dorobkiem punktowym.

Przy równej ilości punktów o kolejności miejsc decydowało kolejno: wynik bezpośredniego spotkania,  lepsza różnica bramek, większa liczba zdobytych bramek.

Zwyciężczyniami zawodów zostały zawodniczki z Jankowic. Najlepszym bramkarzem wybrana została Julia Kaszyca z Jankowic, trofea strzeleckie za największą ilość zdobytych bramek powędrowały również do dziewcząt z Jankowic dla Nikoli Wity (5 bramek) i Patrycji Kozik (4 bramki). Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została uczennica Gimnazjum w Kornowacu Wiktoria Grzyb. Gratulujemy wyróżnionym.

Dekorację drużyn oraz wyróżnionych zawodniczek przeprowadziła Aleksandra Szymura, dyrektor Gimnazjum w Lyskach. Jako organizatorzy dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rybniku za sfinansowanie pucharów oraz medali a także poczęstunku dla uczestniczek. Dziękujemy również za przyjazd i przyjęcie zaproszenia zespołom z Kornowaca i Rud, które po raz pierwszy brały udział w turnieju.

Źródło: UKS GRACZ Lyski