Nasi zawodnicy na III Mini Mistrostwach Świata w Rydułtowach

Nasi zawodnicy reprezentując swoją szkołę, czyli SP Lyski w dn. 12-13.06.2014 roku na orlikach w Rydułtowach uczestniczyli w III Międzynarodowym Turniej Mini-Futbolu. Każda drużyna przed rozpoczęciem turnieju, w wynku losowania, reprezentowała inne państwo uczestniczące w Mistrzostwach Świata.

Nasza drużyna w tym turnieju zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła II miejsce (na 9 drużyn). W pierwszym dniu turnieju graliśmy na orliku w Radoszowach naszymi rywalami byli SP 3 Radlin, SP 3 Rydułtowy. W pierwszym meczu pokonaliśmy 7-1 SP Radlin natomiast w drugim meczu nie daliśmy szans SP 3 Rydułtowy wygrywając 3-1. Dwa zwycięstwa dały nam 1 miejsce w grupie i awans do grupy mistrzowskiej (walka o miejsca 1-3). W drugim dniu w grupie finałowej graliśmy z SP 2 Rydułtowy i SP 1 Pszów. W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny z Pszowa, która ograła nas 7-2. W meczu o II miejsce wygraliśmy pewnie 2-1 z SP 2 Rydułtowy (wynik meczu mógł być dużo wyższy - brak skuteczności). Mecze były toczone w systemie czterech kwart. Każda kwarta trwała 10 minut. W pierwszej kwarcie grały dzieci z rocznika 2003, w drugiej z 2002 w trzeciej 2003 i w czwartej 2002. Nasza młodsza drużyna 2003 wygrała wszystkie swoje mecze, drużyna starsza przegrała tylko jeden.

Kadra na turniej: Paweł Rzeszutek, Szymon Przygoda, Jakub Max, Maciej Mrówka, Kamil Wacławek, Tomasz Oczadły, Jakub Stecyszyn, Mateusz Skowronek, Aleksander Wiśniewski, Łukasz Machnik, Damian Wolnik, Dawid Mrusek, Wojciech Andrzejak, Mateusz Brachman, Denis Lach, Marek Nowakowski, Karol Pośpiech, Ksawery Babczyński, Jakub Przygoda.
 

Źródło: UKS GRACZ Lyski