O NAS

Rewelacyjny występ reprezentacji SP z Adamowoc w Finale Koszykówki Powiatowej

17 czerwca w Hali Sportowej Jejkowickiego Gimnazjum odbył się finał Powiatowej Ligi Koszykówki Chłopców Szkół Podstawowych Powiatu Rybnickiego. Po raz pierwszy finałowa rywalizacja odbyła się pod patronatem Starostwa Powiatowego i PSZS w Rybniku. Do zorganizowania turnieju przyczynił się MKKS Rybnik w osobie Andrzeja Zygmunta, który był organizatorem turniejów eliminacyjnych w poszczególnych gminach naszego powiatu.W turnieju finałowym wystąpiły najlepsze zespoły poszczególnych gmin.

SP Nr 4 reprezentowała Gminę Czerwionka - Leszczyny, SP Adamowice Gminę Lyski, SP Jankowice Gminę Świerklany i gospodarz SP Jejkowice Gminę Jejkowice. W tym gronie zabrakło przedstawiciela Gminy Gaszowice. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Kapitanowie drużyn w wyniku losowania ustalili kolejność meczy i po krótkim rozpoczęciu przystąpiono do rozgrywek.

Pierwszy mecz pomiędzy Czerwionką i Jejkowicami był remisowy. Pierwszą i trzecia kwartę wygrały Jejkowice a drugą i czwartą Czerwionka, ale ze zwycięstwa cieszyli się ci drudzy wygrywając całość 10:5. W drugim spotkaniu po przebiegu pierwszej kwarty wydawało się, że mecz będzie wyrównany. Przewaga Jankowic nad Adamowicami była niewielka i wynosiła 8:4. Jednakże dalsza część meczu była już całkowicie inna. Dominacja tych pierwszych rosła z sekundy na sekundę i ostatecznie wygrali 29:4. W pozostałych meczach przewaga Jankowic nad pozostałymi zespołami była jeszcze większa. W meczu nr 3 wygrali z Jejkowicami 53:6 a w meczu nr 5 bardzo wysoko pokonali Czerwionkę 82:2. Team z Jankowic został bezdyskusyjnym mistrzem turnieju tracąc tylko 12 punktów.

W czwartym meczu z kolei po wyrównanej pierwszej i trzeciej kwarcie Adamowice wygrały z Czerwionką 8:4 (4:4, 2:0, 0:0, 2:0). O ostatecznej kolejności zdecydował ostatni mecz. O ile miejsce pierwsze było obsadzone to drugie było niewiadomą. Adamowice by zająć to miejsce musiały wygrać w ostatnim spotkaniu z Jejkowicami. Z tego zadania wywiązali się znakomicie dając pograć przeciwnikom tylko w czwartej kwarcie remisując ją 2:2 a cały mecz wygrywając pewnie 18:3.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Zieleźny z SP w Jankowicach. Dodatkowo wyróżnieni zostali liderzy i najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn: Rafał Drygas z Adamowic, Kacper Majewski z Czerwionki oraz Jakub Strzelczyk z Jejkowic.

Gratulacje należą się wszystkim. Celem turnieju nie było tylko i wyłącznie wyłonienie najlepszej drużyny powiatu, miała to być przede wszystkim dobra zabawa i promocja koszykówki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Dekoracji drużyn oraz najlepszych zawodniczek dokonali: Anna Porwoł Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jejkowicach, Pani Jolanta Czylok zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Jejkowicach, Pan Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Rybniku oraz Marek Bąk wójt gminy w Jejkowicach.

Fundatorem nagród w postaci medali i pucharów było Starostwo Powiatowe w Rybniku, a nagrody rzeczowe ufundował ROJEK DECOR z Rybnika. Organizatorem turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Rybniku oraz MKKS Rybnik. Jako organizatorzy dziękujemy Pani Bogusławie Buczel Dyrektor Gimnazjum w Jejkowicach za udostępnionej hali sportowej i otwarcie turnieju a Szkole Podstawowej w Jejkowicach za pomoc w organizacji.

Źródło: UKS GRACZ Lyski