RAFAKO na podium

W weekend 8-9 marca na hali Arena Rafako odbył się IV Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych Miasta Racibórz o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Drużyna RAFAKO S.A. znalazła się na podium, zdobywając trzecie miejsce.

W „Dzień Kobiet” RAFAKO w pierwszym meczu pokonało w trzech setach zespół reprezentujący Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. W kolejnym spotkaniu „Rafakowcy” zwyciężyli z drużyną Koltech Sp. z o.o.  Tym sposobem awansowali do ćwierćfinału, który odbył się 9 marca.

-RAFAKO bardzo chętnie bierze udział w tego typu imprezach. Poza tym startujemy jeszcze w ogólnopolskim turnieju energetycznym oraz w turnieju siatkówki plażowej – powiedział Andrzej Szafirski, kapitan drużyny RAFAKO - W takich meczach liczy się dobra zabawa, chociaż sportowa rywalizacja też musi być. Przede wszystkim cieszy nas spotkanie z koleżankami i kolegami, ale także z zawodnikami przeciwnych drużyn. Wszystko odbywa się na niwie koleżeńskiej, ale jak już jest siatka pojawia się sportowa rywalizacja - dodał A. Szafirski. 

W niedzielę w fazie pucharowej zawodnicy RAFAKO zmierzyli się z Henkel Polska Sp. z.o.o oddz. w Raciborzu, wygrywając 2-0. W półfinale zawodnicy trafili na drużynę wystawioną przez Zakład Karny w Raciborzu. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Zakładu Karnego. W spotkaniu o III miejsce RAFAKO pokonało SGL Carbon, wynikiem 2-0.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego wyniku. Zagraliśmy mały finał i zdobyliśmy III miejsce. Poza tym atmosfera na boisku i na całej hali była bardzo pozytywna. Dziękujemy organizatorom za piękny turniej – podsumował Paweł Król, zawodnik RAFAKO. 

W finale spotkali się zawodnicy Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich z Zakładem Karnym. Puchar trafił w ręce przedstawicieli Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. MVP turnieju został Rafał Kosmala grający w zwycięskiej drużynie.